Plzeň – Sparta 2:3 (1:2 po s.n.) | Zlín – K. Vary 1:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Kometa Brno – Litvínov 4:3 (3:2 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)

Mladá Boleslav - Martin Ševc (20:31:58)

Utkání končí vítězstvím hostujícího týmu, který dokázal z minima vytěžit maximum a díky dvěma rychlým gólům si domů veze tři body za výhru 2:1. Dynamo znovu poznalo, že na jednu vstřelenou branku se nevyhrává.

59:45
    Nahození Koláře teč nenašlo, puk je v rohu, čas se krátí.

59:17
    Puk ale opouští útočnou třetinu..

59:01
    Kacetl míří na střídačku, Dynamo v šesti!

57:59
    Odstartovaly poslední dvě minuty řádné hrací doby, Boleslav se drží na kotouči daleko od Krošelja.

56:35
    Domácím se nyní nedaří dostat do útočného pásma, navíc Bičevskis se vrací do hry.

56:16
    Dnešní utkání sleduje 7718 diváků.

56:06
    Dlouhé obléhání mladoboleslavské čtveřice ukončil Jan Kolář střelou do lapačky hostujícího gólmana.

55:05
    Na úvod přichází mladoboleslavské vyhození až za Kacetla.

54:35
    Za tvrdý zákrok v neutrální zóně dostává hostující Maris Bičevskis (MBL) menší trest za napadení. Dynamo má slušnou šanci na vyrovnání nepříznivého výsledku.

54:22
    Dynamo má výhodu a může se těšit na hru v přesile.

53:51
    Obě pětice již byly hodně unavená, zbytek sil našel ještě Michal Pochobradský, který vlétl do útočné třetiny. Nástřel na zadní tyč ale nikdo nevyslyšel.

52:53
    Jenže nyní je to pro změnu Mladá Boleslav, kdo drží Dynamo u jeho branky. Pabiškova rána od modré byla sražena do rohu.

51:49
    Poměrně dostatek prostoru na střelu dostal obránce Jan Kolář, Krošelj ale dobře viděl a jeho pokus mu žádné vrásky nepřidělal.

51:18
    Nyní se hraje ve velkém tempu, hosté se snaží držet puk co nejdále od vlastní branky a sbírat cenné vteřinky. Kdo by to ještě čtyři minuty nazpět řekl.

50:16
    Třetí dějství se překlopilo do své druhé poloviny, Dynamo výrazně přitápí pod kotlem. Nyní se již minutu motá v obranné třetině Bruslařů.

49:20
    Kloz zachytil laxní rozehrávku soupeře, jeho nástřel naslepo ale nic nebezpečného nepřinesl.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 3. Kusý (J. Kloz) – 47. Skalický (Zbořil, Vondrka), 49. Kurka (Ševc, Flynn)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Štěpánek) – Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář, J. Zdráhal, Mikuš – Tybor, R. Kousal, Mandát – Matýs, Harju, D. Kindl – Machala, J. Kloz, Kusý – Blümel, Pochobradský, Látal – Machač.
    BK Mladá Boleslav: Krošelj (Haas) – Kurka, Ševc, Fillman, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Klikorka – Skalický, Zbořil, Vondrka – Klepiš, Cienciala, Pabiška – J. Stránský, Bičevskis, R. Zohorna – P. Kousal, Najman, Flynn.

Rozhodčí: Hradil, Micka – Ganger, Klouček