K. Vary – Olomouc 2:3 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Vítkovice – Kladno 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Pardubice 2:5 (kon.)
Mountfield HK
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 03.11.2019, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 17. kolo

Z mojí strany je to nyní již vše. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších extraligových zápasů se po reprezentační pauze těším na shledanou! (20:48:13)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni pardubický dvougólový střelec Johan Harju a hradecký autor první branky Mislav Rosandič.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 19 (38)
    Pardubice – 5 (29)

Zápas je u konce, stejně tak pardubická série porážek! Po první třetině bylo sice skóre vyrovnané 1:1, pak to ale bylo Dynamo, kdo po většinu duelu tahal za delší konec provazu. Hosté si vypracovali postupně třígólový náskok, který sice Lvi v závěru jednou brankou snížili, to bylo ale z jejich strany vše, navíc inkasovali ještě do prázdné klece. A přestože Mountfield svého soupeře znovu přestřílel, po prohře 2:5 nebere ani bod. Pardubice před reprezentační pauzou ukončili sérii pěti porážek, naopak Hradečtí se nadále střelecky poněkud trápí.

59:57
    A Pardubice se nakonec ještě stihly vydat do útoku, Mazanec si připsal poslední zákrok zápasu.

59:47
    Hradec se ještě dostal do pásma, hraje se ale jenom v rohu.
    59:14 Robert KOUSAL - 2:5

59:14
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A teď už to vypadá, že je o výsledku definitivně rozhodnuto! ROBERT KOUSAL se totiž dostal k hracímu předmětu a uklidil je do prázdné hradecké brány – 2:5. Bez asistence.

59:09
    Aleš Jergl se ocitl v mezikruží u puku, než ale stihl zakončit, srazil ho k ledu pardubický hráč.

58:54
    Teď nahodili zpoza brány puk do brankoviště, tam se na něj celým tělem vrhl Ondřej Kacetl.

58:45
    Pardubičtí velmi těsně brání a domácí nemohou nic pořádného vymyslet.

58:16
    Teď už je hradecký gólman zase na střídačce, Hradec hraje v rohu útočného pásma!

58:00
    A Mazanec se vrátil do brány.

58:00
    Teď sudí odpískali hru vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu, do konce třetiny zbývají dvě minuty.

57:50
    Pardubičtí už podruhé minuli odkrytou bránu a Lvi tak pořád živí naději.

57:14
    Hradec v šesti, Mazanec na střídačce!

56:57
    Rudolf Červený se dostal ke střele z mezikruží, tu ale dokázal Kacetl vyrazit!

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 17. Rosandić (F. Pavlík, Jergl), 56. Klíma (Rosandić, Cibulskis) – 10. Harju (Mandát, Kusý), 23. Blümel, 31. Tybor (J. Kolář, Mandát), 43. Harju (Mandát, Machač), 60. R. Kousal

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Allen – Smoleňák (C), Koukal, Červený (A) – Klíma, Cingel, M. Chalupa – Jergl, Kubík, R. Pavlík (A) – Paulovič, Rákos, Perret.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Štěpánek) – Holland, Eklund, Ivan, J. Kolář (C), J. Zdráhal, Mikuš (A), Oliva – Tybor, R. Kousal, D. Kindl – Harju, Mandát (A), Kusý – Blümel, Pochobradský, Látal – Matýs, J. Kloz, Machač.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Špůr, Špringl

Diváci: 6 446