Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (1:0 po s.n.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.) | Liberec – Litvínov 6:1 (kon.) | Kladno – Zlín 1:0 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 2:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Pátek 15.11.2019, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

Osmnácté kolo je úspěšně za námi. Kometa si během dvou třetin vypracovala slibné tříbrankové vedení z přesilovek a leckterý domácí fanoušek by si na svůj tým už nevsadil ani zlámanou grešli. Vítkovičtí ale nastoupili do třetí třetiny jako vyměnění, snažili se tlačit svého soupeře a brzy vykřesali jiskřičku naděje (která byla v samotném závěru druhé třetiny po neuznaném gólu Baláže už zašlapána) v podobě branky Zdráhala. Zhruba po minutě hry se trefil Stránský a i celá Ostravar aréna se náhle dostala do varu a diváci tlačili svůj tým k vyrovnání. Brňané začali tvořit hrubky a domácí měli více prostoru na svou zlepšenou hru. Zhruba sedm minut před třetí sirénou srovnával za domácí Bukarts a začínalo se odznova. Ani jeden z gólmanů nehodlal povolit, a tak se zápas dostal do prodloužení, ve kterém bylo znát, že vítkovičtí chtějí uspět přece jen více a dokonat tak parádní obrat zápasu. To se nepodařilo a došlo na samostatné nájezdy, ve kterých se stal jediným úspěšným vykonavatelem domácí Bukarts, který tak vystřelil pro svůj tým důležitý prémiový bod.¨
    Z Ostravy je to tedy pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si podle svých představ začínající víkend. Budu se těšit znovu brzy na počtenou. (20:56:47)

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Ridera – PATRIK ZDRÁHAL
    HC Kometa Brno – JAN HRUŠKA

Roberts BUKARTS - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ROBERTS BUKARTS.

5. série
    1:0
    Chtějí-li hosté pomýšlet na dnešní úspěch, musí Orsava překonat Svobodu. Orsavova jízda ale úspěchem nekončí a Svoboda v brance začíná slavit – 1:0.

5. série
    1:0
    Pátým domácím hráčem je Zdráhal, ten se rozjel na Vejmelkovu klec rychle, a stejně rychle vystřelit, Vejmelka byl ale na místě – 1:0.

4. série
    1:0
    Jako čtvrtý v pořadí se k puku staví Svačina, ten ale při svém pokusu puk příliš nadzvedl a zdá se, že se puk odráží do břevna vítkovické klece – 1:0.

4. série
    1:0
    Vítkovice sázejí na Bukartse, ten se rozjel velmi pomalu, dostal se do kruhu a z něho se protáhl před branku, položil si Vejmelku a poslal puk do odkryté části klece – 1:0.

3. série
    0:0
    Jako třetí pojede za hosty Holík, který jel také pomaleji, jeho střela byla ale sražena Svobodovým betonem nebo holí vysoko nad branku -. 0:0.

3. série
    0:0
    Za vítkovické pojede Roman, jeho střela na lapačku ale do branky neprošla – 0:0.

2. série
    0:0
    Hosté vysílají do boje Lva, ten zpomalil a čekal na pohyb Svobody, který jej měl ale přečteného – 0:0.

2. série
    0:0
    Za domácí se k puku staví Stránský, ten chtěl zakončit mezi betony, ale tuto část měl Vejmelka pokrytou – 0:0.

1. série
    0:0
    Za hosty jako první pojede Zaťovič, ten se rozjel velmi rychle na Svobodovu klec, ale zakončuje jen do jeho betonů – 0:0.

1. série
    0:0
    Jako první jede Schleiss, rozjel se pomaličku, vyzkoušel kličku ale neuspěl – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají, jako první pojedou domácí.

64:58
    Domácí Šidlík je potrestán na dvě minuty za držení a 2+10 minut za hrubost dvouminutový trest odpyká Baláž, hostující Plekanec vyfasovat trest na 2+10 minut za hrubost.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 44. P. Zdráhal (Dej, Trška), 45. Š. Stránský (P. Zdráhal), 53. Roberts Bukarts (P. Zdráhal), rozh. náj. Roberts Bukarts – 9. Plekanec (Pyrochta, Hruška), 23. Zaťovič (Svačina, P. Holík), 32. Pyrochta (Plekanec, Hruška)