Mountfield HK – Třinec 1:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:7 (kon.) | Litvínov – Sparta 3:4 (po pr.)
Zlín – Liberec 3:4 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 (po pr.)
Olomouc – Kladno 1:3 (kon.)
po s.n. (3:2)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 17.11.2019, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 19. kolo

Z Ostravy je to ale už pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a budu se těšit znovu brzy na počtenou. (19:17:26)

Vítkovickým se dnes nevydařila první třetina, ve které sice inkasovali jen jednou, ale herně to z jejich strany nebylo ono. Ve druhé části to byl znovu Svoboda, který lovil puk ze sítě a Pardubice získávaly na sebevědomí. Do třetí třetiny nastoupili ale domácí s viditelným odhodláním, po necelých třech minutách snižoval Bukarts a vítkovičtí začali roztahovat svá křídla. Zhruba v polovině této části srovnával Stránský, ale tato situace byla zkoumána hned dvakrát, poprvé, jestli nebylo gólu dosaženo vysokou holí, hned vzápětí využil trenérské výzvy kouč Bělohlav a nechal překontrolovat herní situaci v brankovišti. Vše prošlo a tak se mohlo pokračovat. Branka do třetí sirény nepadla, a tak došlo na prodloužení, ve kterém Dynamo sehrálo i přesilovku, ale chyběla jim přesnost a trochu štěstí, aby strhli vedení na svou stranu. Ani nájezdy nebyla procházka růžovou zahradou, po páté sérii nebylo rozhodnuto a tak se jelo dál. Oba týmy nasadily do hry borce úspěšné v první pětici nájezdů, ale zatímco Kousal už na Svobodu nevyzrál, Bukarts použil stejnou taktiku jako poprvé a ta mu vyšla. Vítkovice tak mohou slavit prémiový bod.

Končí další kolo Tipsport extraligy, tentokrát s dobrým konce pro Vítkovice. Ty mají za sebou šňůru tří domácích zápasů, všechny skončily až po normální hrací době. Vezmeme-li v úvahu i venkovní zápasy, mají domácí za sebou už sedm zápasů, ve kterých muselo rozhodnout prodloužení nebo nájezdy. Tuto šňůru jim narušila jen prohra v řádné hrací době na ledě Liberce.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Vítkovice Ridera – MIROSLAV SVOBODA
    HC Dynamo Pardubice – ONDŘEJ KACETL

Roberts BUKARTS - 3:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.
    Autorem vítězné branky je ROBERTS BUKARTS.

6. série
    3:2
    Vítkovice také znovu vysílají úspěšného Bukartse, ten předvedl svůj nájezd jako přes kopírák a znovu úspěšně – 3:2.

6. série
    2:2
    Pět sérií máme za sebou, znovu tedy pojednou pardubičtí, kteří si vybrali úspěšného Kousala, který u branky perfektně zakroužil rameny, ale následně přestřelil vítkovickou klec – 2:2.

5. série
    2:2
    Pardubičtí posílají na letu obránce Harju, ten chtěl zakončovat mezi betony, ale Svoboda je sklapl včas – 2:2.

5. série
    2:2
    Vítkovice dávají důvěru Gumanovi, ten se rozjel rychle hostující na branku a následná prudká střela končí mezi gólmanovými betony – 2:2.

4. série
    1:2
    Za hosty se důležitého úkolu ujme Mandát, ten se rozjel na domácí branku a doslova vykoupal Svobodu v brankovišti – 1:2.

4. série
    1:1
    Za domácí pojede nejproduktivnější hráč, útočník Bukarts, ten se dostal do levého kruhu, kde vteřinu vyčkal a posílá puk nad gólmanovo rameno – 1:1.

3. série
    0:1
    Hosté dávají důvěru Tyborovi, jeho rychlá klička ale Svobodu nepřekvapila – 0:1.

3. série
    0:1
    Vítkovice vysílají do hry Romana, jeho klička ale nad lapačku Kacetla neprošla – 0:1.

2. série
    0:1
    Za hosty se své šance chopí Kousal, mířil mezi betony a svůj nájezd proměňuje – 0:1.

2. série
    0:0
    Za domácí pojede Stránský, rozjel se zeširoka a pomalu, jeho střela k tyči neprošla – 0:0.

1. série
    0:0
    Za pardubické se ke kotouči staví Knotek, předvedl pěknou kličku, ale zakončil do Svobody – 0:0.

1. série
    0:0
    Za domácí jako první pojede Lakatoš, jeho prudká střela mezi betony neprošla – 0:0.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 43. Roberts Bukarts (O. Roman, Mi. Svoboda), 49. Š. Stránský (P. Zdráhal), rozh. náj. Roberts Bukarts – 14. M. Beran (J. Zdráhal, D. Kindl), 36. Látal