K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:3 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:3 (kon.)
Liberec – Plzeň 7:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Pátek 17.01.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 37. kolo

Vítkovičtí si dnes připisují tři důležité body, které jim pomohou odpoutat se v tabulce nejen od dnešního soupeře, se kterým se drží na dně tabulky. V první třetině měli ze hry více litvínovští, ale kromě využité přesilovky nedokázali Svobodu překonat, domácí ale po necelých dvou minutách hry strhli vedení znovu na svou stranu. Ve druhé části hosté nejprve srovnali stav, ale vítkovičtí také využili přesilovku a dokonce přidali po necelé minutě a půl hry další branku a tak Verva nastupovala do třetí třetiny s dvougólovým mankem, ale také s novým mužem v brance. Vítkovickým se Honzíka nedařilo překonat, hosté v jednom ze svých útočných ataků snížili na 3:4 a před třetí sirénou se rozhodli ke hře bez brankáře. Toho ale po krátké chvilce dokázaly Vítkovice využít, když opuštěnou klec trefil Roman. Hosté ještě jednou zkusili hru bez gólmana v samotném závěru, ale skóre se už neměnilo.
    Z Ostravy je to pro dnešek už úplně vše, mějte příjemný zbytek večera, užijte si nastávající víkend a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (20:13:44)

59:54
    Razgals ujížděl na branku po křídle, ale nebyl dost rychlý.

59:19
    Zakázané uvolnění Vítkovic využijí hosté ke hře bez brankáře.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostali k puku a k opuštěné brance se vydal ONDŘEJ ROMAN, měl před sebou jen couvajícího Jánošíka, který gólu nezabránil – 5:3. Asistence: Dominik Lakatoš, Peter Trška.

57:16
    Jánošík po vhazování posílá puk do opačného rohu.

57:13
    Oddechový čas pro Vervu, jejich branka je po návratu na led prázdná.

57:12
    Dvě velké šance měli teď hosté, nejprve to zkusil těsně před brankou Lukeš s Pavelkou, následně u opačné tyče zkusil Svobodovu připravenost Petružálek, ale vítkovický gólman vše uhlídal.

56:45
    Litvínovští kombinují do pásma, ale končí za brankou.

56:18
    Domácí se drží v pásmu, Kubalík dorážel přímo před Honzíkem, ale ten kotouč udržel.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Mallet (Štencel), 15. Dej (R. Veselý, Trška), 37. Indrák (Štencel, Dej), 38. Mallet (R. Veselý), 58. O. Roman (Lakatoš, Trška) – 14. J. Mikúš (Kašpar, T. Pavelka), 31. Kašpar (Ščotka, Trávníček), 54. Jánošík (Kubát)

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Štencel, Gregorc, L. Kovář, R. Černý, Kvasnička – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Razgals.
    HC VERVA Litvínov: Janus (41. Honzík) – Jánošík (A), L. Doudera, T. Pavelka, Kudla, Ščotka, J. Říha, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl (C), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl (A), Kašpar – Zygmunt, Gerhát, Válek – Trávníček, J. Mikúš, Jurčík.

Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 5 335