Zlín – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 5:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Kladno – Litvínov 3:5 (kon.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.) | Liberec – K. Vary 2:3 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Pátek 24.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 39. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s Vámi loučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou! (20:30:29)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 5 (celkem 23)
    Sparta – 14 (celkem 36)

V poslední třetině se Sparta dočkala snížení, když Robert Říčka protlačil puk pod Konrádovým tělem do branky! následně měli hosté početní převahu šesti proti čtyřem, tu však nevyužili a krátce po návratu Strapáče na led potvrdil vítězství domácích Jan Jaroměřský, když trefil odkrytou klec.

Nejlepší hráči utkání:
    Branislav Konrád (OLO)
    Robert Říčka (SPA)

59:21
    Olomouc posílá puk přes celé kluziště na Machovského.

59:07
    Dujsík drží puk za svou brankou.

58:01
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Káňa – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Trest odpyká Petr Kolouch.
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Dvořák – 2 min., hrubost).

58:01
    Irgl prověřil lapačku Machovského, ten přerušil hru.

57:23
    Olomouc si vyzkouší i dvojnásobnou početní výhodu. Dvě minuty za sekání si odpyká Jan Buchtele (SPA).

57:09
    Káňa za brankou Machovského ztratil puk a Sparta opět vyhazuje.

56:34
    Knotek uklidňuje hru u branky Konráda.

56:09
    Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Petr Kalina (SPA).

56:09
    Burianovo nahození končí v lapačce Machovského.
    55:34 Jan JAROMĚŘSKÝ - 4:1

55:34
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN JAROMĚŘSKÝ poslal puk přes všechny čáry na odkrytou branku! Do jeho pokusu ještě zasáhl Růžička, puk však tečoval přímo doprostřed branky. Asistence: Petr Strapáč.

54:50
    Olomouc vyhazuje do středního pásma.

54:27
    Na hosty zívala odkrytá branka, ale Konrád vytáhl neuvěřitelný zákrok a skokem zachránil dvoubrankové vedení svého týmu!

54:13
    Oddechový čas pro hosty.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa (Olesz), 6. Olesz (J. Knotek), 19. Klimek (Nahodil, P. Musil), 56. Jaroměřský (Strapáč) – 49. Říčka (Kudrna)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Jaroměřský – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, J. Knotek (A), Olesz – Laš, Kolouch, Skladaný.
    HC Sparta Praha: Machovský (Wolf) – Tomáš Dvořák, Košťálek, Koistinen, Piskáček (A), Blain, Kalina, Krutil – Rousek, Tomášek (C), Řepík – Kudrna, V. Růžička, Říčka – Buchtele (A), Pech, Forman – Pšenička, Sukeľ, Dvořáček.

Rozhodčí: Jeřábek, Horák – Jindra, Zíka