Třinec – Mladá Boleslav 4:6 (kon.) | Kladno – Zlín 2:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:4 (po pr.)
Kometa Brno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:4 (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Středa 12.02.2020, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 44. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, hezký večer! (20:49:43)

Velké drama vyvrcholilo dech beroucí podívanou v nastavené pětiminutovce. Litvínov měl několik vyložených šancí, ve kterých si mohl přisoudit bonusový bod. Místo toho se ovšem přece jenom radují Tygři, kterým zařídil vítězství dnes třígólový Michal Birner. Pro nezaujatého diváka to bylo parádní utkání. K vidění bylo kromě devíti branek rovnou 77 střel.

Střely na branku – 41:36.

64:57
    64:57 Michal BIRNER - 5:4

64:57
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak to bylo něco! Verva se dostala pod obrovský tlak. Jan Ščotka předvedl doslova heroický výkon, když zblokoval dvě dorážky Hudáčka do úplně prázdné klece, Ladislav Šmíd pak posunul kotouč do pravého kruhu, kde nechyběl MICHAL BIRNER. Zkušený útočník zamířil přesně do růžku a rozhodl zápas tři sekundy před vypršením prodloužení a zkompletoval dnešní hattrick!

Hosté si ještě vyžádali trenérskou výzvu, gól byl ale uznán za regulérní. Asistence: Ladislav Šmíd.

Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.

64:34
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Tomáš Pospíšil – 2 min., držení).

64:34
    Ladislav Šmíd využil, že je na ledě více volného prostoru. Po skvělé okružní jízdě pásmem se natlačil až před Januse, kde byl faulován!

63:34
    Tygři jsou v prodloužení jako opaření a nedaří se jim přesně si přihrát. S pukem hrají výhradně hokejisté Litvínova, což platí i v tento moment.

62:48
    Michal Bulíř se natlačil před bránu, nezbyly mu už ale síly na zakončení.

A tak mohla znovu udeřit Verva! Šanci z kategorie nejvyloženějších měl na holi Michal Moravčík. Po zpětné přihrávce využil spousty místa a najel si až před Hrachovinu, jenž své barvy znovu udržel ve hře!

62:29
    Liberecký ofsajd trošku zklidňuje hru. Hosté nevyužili několik zajímavých šancí, stále se tedy bojuje o bonusový bod.

61:54
    Viktor Hübl v přečíslení nahrál mezi kruhy Janu Ščotkovi, proti jehož střele se neskutečně vrhl Dominik Hrachovina a akrobaticky vyrazil kotouč nad branku!

61:19
    Několik hráčů skončilo na jedné hromadě před libereckou klecí, Verva ale velkou skrumáž ve vítězný úder neproměnila!

60:46
    Hosté si vytvořili slušný tlak. Tentokrát Tygry osvobodil Vlach, od jehož brusle se odrazila přihrávka jednoho z Litvínovských.

60:19
    Michal Moravčík při střele zlomil hokejku, Ladislav Šmíd tak mohl vyhodit kotouč do bezpečí.

60:01

Velké drama v základním hracím čase vítěze nenašlo. Liberečtí měli zápas velmi dobře rozehraný, leč nakonec musejí být rádi, že v závěru alespoň vyrovnali. Chemici si do prodloužení přenášejí ještě více než minutu početní výhody.

Střely na branku – 38:30.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ondřej Belák

Branky a nahrávky: 5. Šmíd (Bulíř, Marosz), 14. Bulíř (Lenc, Šmíd), 28. Birner (Lenc, Knot), 57. Birner (L. Hudáček, Bulíř), 65. Birner (Šmíd) – 20. Petružálek (Moravčík, V. Hübl), 40. Pospíšil (M. Hanzl), 50. Pospíšil (M. Hanzl, Jarůšek), 52. F. Lukeš (V. Hübl, Aliu)

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina (Žajdlík) – Knot, Šmíd (A), Graborenko, Derner, T. Hanousek, Kolmann – Lenc, L. Hudáček, Birner (A) – M. Zachar, Bulíř, Marosz – Ordoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Valský, A. Musil, J. Vlach – Rychlovský.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – J. Říha, Moravčík, Ščotka (A), Aliu, Kudla, Baránek, Štich – Pospíšil, M. Hanzl (A), Jarůšek – Jánský, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Gerhát, Válek – Stříbrný, Jurčík, Trávníček.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Ondráček, Špůr

Diváci: 6 782