Poruba 2011 – Litoměřice 0:6 (kon.) | Havířov – Motor ČB 2:5 (kon.) | Prostějov – Slavia 4:1 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 2:5 (kon.) | Sokolov – Jihlava 4:5 (kon.) | Vsetín – Chomutov 5:2 (kon.)
Třebíč – Benátky n/J 2:3 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:2 (0:1 po s.n.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
HC Slavia Praha
Sobota 12.10.2019, 17:00Chance liga • 13. kolo

Zápas mezi Jestřáby z Prostějova a pražskou Slavií je u konce. O vítězi utkání rozhodlo už úvodní dějství, které Prostějov vyhrál v poměru 3:0, kdy se jednou prosadil Tomáš Nouza a dvakrát Petr Kafka. Ve druhé třetině ještě diváci viděli dvě branky, po jedné na každé straně. Ve dvacáté třetí minutě navýšil skóre Jestřábů na 4:0 Lukáš Žálčík. V polovině utkání se prosadili též hosté, a to kapitán Jan Novák. V poslední dvacetiminutovce už oba brankáři byli stoprocentní, a tak si Prostějovští připisují zasloužené tři body za výhru nad pražskou Slavií 4:1. Ode mne je to pro dnešek vše a budu se s vámi těšit někdy opět na počtenou. Hezký zbytek dne. (19:31:08)

59:48
    Další střela hostí, ale Prostějovští už skórovat svému soupeři nedovolí.

58:17
    Utkání se už dohrává, Slavia se ale snaží zkorigovat nepříznivý vývoj zápasu..

57:08
    Novák vyhodil puk mimo hrací plochu a vhazuje se ve středním pásmu. Jeho vyhození bylo tečováno.

56:30
    Zkušený Petr Vampola projel skrz celé hřiště, kde z prostoru levého kruhu vyslal dobrou přihrávku na Filipa Vlčka, proti němuž ale prostějovský gólman vyzrál.

55:24
    Střela Kohúta z pravé strany skončila na hrudi Štůraly.

54:41
    Prostějovští už se dopředu příliš neženou, a tak často operují s pukem ve středním pásmu.

53:56
    Pražané už sic nemají moc času, ale stále se snaží co nejvíce potrápit prostějovského Štůralu, akorát většina jejich pokusů o založení akcí končí zakázaným uvolněním.

52:57
    Marek Račuk se velice šikovně z pravé strany přes obránce dostal přes obránce až k Michaljovovi, ten si ale dokázal poradit a přerušuje hru.

51:53
    Pražské Slavii dělá problém přechod do obranného pásma domácích. Prostějovská obrana zatím pracuje na výbornou.

50:37
    Domácí si v posledních uplynulých minutách vytvářejí tlak, ale žádná další branka z jejich strany zatím nepřišla.

48:54
    Slávistický kapitán Jan Novák, který ztratil svoji hůl, přikopl kotouč zcela volnému Meidlovi, jenž ale mezi betony nezakončil. Následně hlavní rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

48:30
    Nepřesná rozehrávka hostí znamená zakázané uvolnění Slavie.

47:58
    Slávistický Všetečka chytře objel branku Jestřábů, ale Štůrala si mezírku své pravé tyče bez problémů pohlídal.

46:22
    5/5.

46:17
    Od modré střílel Mrázek, ale puk nakonec skončil na hokejkách Pražanů.

45:38
    Vampola skvěle zapracoval na buly, a vybojoval tak cenné vteřinky pro svůj tým.

45:08
    Pokus Tomáše Nouzy z mezikruží skončil mimo Michaljovy klece.

David Schlegel

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 10. Nouza (V. Meidl), 15. Kafka (Žálčík, M. Novotný), 16. Kafka (Žálčík), 23. Žálčík (Berger, Račuk) – 30. J. Novák (Vampola, Šmerha)

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (D. Dvořák) – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – T. Jandus, M. Novák, L. Luňák.
    HC Slavia Praha: Málek (16. Michajlov) – J. Novák, T. Duda, Ryzák, P. Hořava, Hejda, Barák, Steinocher – Šmerha, Vampola, Kuťák – Všetečka, Vrdlovec, M. Ondráček – Vlček, Kohút, Jar. Brož – Martínek, Furch.

Rozhodčí: Vrba, Skopal – Měkýš, Otáhal