Vsetín – Prostějov 3:2 (kon.) | Chomutov – Kadaň 4:0 (kon.) | Jihlava – Slavia 1:2 (po pr.)
Havířov – Litoměřice 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Sokolov 5:3 (kon.) | Přerov – Ústí n/L 5:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 30.10.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 19. kolo

Je dobojováno! V důležitém střetnutí o udržení pozic v elitní osmičce se Vsetín raduje z kompletního tříbodového zisku, čímž dosáhl na třetí vítězství v řadě. V domácím prostředí pak Valaši slaví čtvrtý úspěch v řadě a momentálně slavící fanoušci budou doufat v další progres i v sobotním utkání na třebíčském ledě. Naopak Prostějov se nadále topí v herní krizi, když si na Lapači připsal již šestou porážku v řadě. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek středečního večera. (19:51:18)

59:47
    Prostějov v šesti!

59:30
    Valaši dobře brání a odrazili další útočnou vlnu Jestřábů.

59:10
    Hořanský vypálil bez přípravy, Dvořák ovšem rychle rozehrál a Prostějov zakládá útočnou akci.

58:38
    Vsetín zatím nepovoluje Hanákům závěrečný nápor, Hořanský ve spolupráci s Vítkem zavezli puk do útočného pásma.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Procházka nyní drží kotouč v obranném pásmu Jestřábů a snaží se sbírat cenné vteřinky směrem ke konci třetí třetiny.

57:03
    Nyní už jsou Jestřábi před Gábou a snaží se vymyslet kombinaci vedoucí k vyrovnání.

56:49
    Valaši dobře brání střední pásmo.

55:57
    Vsetínu se momentálně daří držet útočné pásmo a čas pomalinku utíká.

55:17
    Vsetínská přesilovka už bylo v koncích, když se zrodila kombinace mezi Hunkesem, Pechancem a zakončujícím Gorčíkem, jenž se snažil z voleje usměrnit kotouč za Dvořáka! To však nevyšlo, Dvořák úspěšně zasáhl a Prostějov může ve zbývajících minutách usilovat o vyrovnání, neboť krušné chvíle ustál.

54:39
    Další snaha Vsacanů při přechodu přes střední pásmo končí ofsajdem.

54:24
    Vsetínu se nyní nepodařilo přejít přes střední pásmo, navíc Hanáci odpalují kotouč zpět ke Gábovi.

54:06
    Hunkesovu střelu Dvořák zachytil a trojice Jestřábů může vystřídat.

53:26
    Slováček poslal kotouč na hůl Jonáka, jenž ještě vyšperkoval pozici pro Kucharczyka, jeho střelu k tyči špičkou betonu vytěsnil Dvořák!

53:08
    Vsetín si užíval dlouhé signalizované výhody a navíc v jejím závěru byl při postupu obranným pásmem nedovoleně zastaven Martin Procházka. Na trestnou lavici tak míří hned dvojice Prostějovských. Martin Novotný obdržel dvě minuty za sekání, Patrik Miškář pak stejnou porci za podrážení. Valaši si zahrají po dobu dvou minut v přesilové hře pěti proti třem.

52:13
    Vsetínu opět vázne rozehrávka, ale rozhodčí signalizuje vyloučení na straně Jestřábů.

51:29
    Po přihrávce Janduse vypálil z ostřejšího úhlu Pilař a kotouč prosvištěl Gábovy mezi betony a svezl se po brankové čáře! Velké štěstí pro Vsetín!

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 3. Procházka (Hunkes, Kudělka), 22. Kucharczyk (Slováček, Jonák), 26. Vítek (Holomek, Dudáš) – 22. Žálčík (Kafka, M. Novotný), 28. Husa (P. Krejčí, Chlán)

VHK ROBE Vsetín: Gába (Sachr) – Kudělka, Slováček, Hunkes, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
    LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Drtil, Husa, P. Krejčí, Muška – Kafka, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, M. Novák, Berger – R. Pilař, Miškář, T. Jandus.

Rozhodčí: Wagner, Pilný – Hanzlík, Zedník