CSKA Moskva – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třinec – Jaroslavl 2:3 (kon.) | IHS Riga – Sparta 2:5 (kon.)
Malmö Redhawks – K. Vary 2:6 (kon.)
Ice Hockey School Riga
2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 09.08.2019, 15:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • President Cup

Z mé strany to je pro dnešek vše, budu se na Vás těšit již zítra, při dalších zápasech Presiden Cupu. Na shledanou. (17:22:22)

Po 60 minutách hry se vítězem utkání stává HC Sparta Praha, která se zároveň posouvá na průběžné první místo ve skupině Mini WERK ARENA.

59:40
    Poslední sekundy třetiny stráví Riga v útočném pásmu.

59:19
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Broš – 2 min., nedovolené bránění).

58:17
    Sparta se usadila v obranném pásmu Rigy, všechny šance ale dokázal maskovaný Lotyš zneškodnit.

56:18
    Pokud Pilsetnieks mnoho práce v posledních minutách neměl, tak mu teď hráči Sparty připravili pěkné překvapení na prověření jeho pozornosti, střelu od modré neměl domácí gólman šanci vidět, ale i tak si s pokusem hostujicího beka dokázal poradit.

55:01
    Hrabal má v posledních minutách více práce, než jeho protějšek v kleci Rigy, jeho lapačka je ale bezchybná.

53:54
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Bergmanis – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomov – 2 min., hrubost).

52:33
    Ihned po Zembolově vyloučení se musel mít Hrabal na pozoru, jeho lapačka ale pokus domácích hravě zneškodnila.

51:22
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Zembol – 2 min., sekání).

50:31
    Tým IHS Riga právě vstřelil branku!
    Přeci jen se ještě domácím podařilo vstřelit branku. Po Andersonově střele se Šulcsovi podařilo doťuknout kotouč z předbrankového prostoru za záda Hrabala a náskok hostů je již o něco menší. Asistence: Anderson.

47:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po tomto utkání nebude mít uklízečka v Mini WERK ARENĚ mnoho práce. MICHAL VITOUCH opět překonal domácího gólmana, kdy doslova kotoučem vymetl jeho klec. Sparta tak má téměř jistou výhru, jejich vedení 10 minut před koncem utkání je už čtyřbrankové. Asistence: Senčák

46:42
    Kondrovsovu tečovanou střelu dokázal Hrabal svým pravým betonem vyrazit mimo tři tyče své branky.

46:27
    Ofsajd Rigy přerušuje hru.

44:01
    To se Spartě vyvedlo náramně! Po tlaku v pásmu Rigy se ke kotouči dostal DAVID STRAKA, který si počkal, až se bránící bek položí do střely a poté vymetl nekrytou část branky domácího celku. Asistence: Bareš a Tomov.

43:06
    Po šanci Sparty se do útoku dostává Riga, která však ze svého tlaku branku vytěžit nedokázala.

41:43
    Tyčka zazvonila! Po střele jednoho z obránců se Mini WERK ARENOU rozezněl zvonek jedné z tyčí Pilsetnieksovy klece.

41:28
    Kotouč se na malou chvíli dostal do prostoru střídačky domácích a hra se přerušuje.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 36. Silkalns, 51. Šulcs (Anderson) – 19. Vitouch (Tomov, Zembol), 21. Broš (Bareš, Straka), 40. Tomov (Broš, Bareš), 45. Straka (Bareš, Tomov), 48. Vitouch (Senčák)

Ice Hockey School Riga: Pilsetnieks (Linards) – Seilis, Anderson, Špaks, Eberlinš, Kondrovs, Zaicevs, Gontars, Korols – Bergmanis, Klešetnikovs, Avotinš, Kronbergs, Ostankovičs, Kaninš, Simanovičs, Brasls, Birinš, Silkalns, Šulcs, Laimutis
    HC Sparta Praha: Hrabal (Dlouhý) – Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák

Rozhodčí: Trombík – Szewieczek, Návrt