Jihlava – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Olomouc – Liberec 6:0 (kon.) | Č. Budějovice – Třinec 3:0 (kon.)
Zlín – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Kladno – Vítkovice 4:2 (kon.) | Salzburg – Slavia 3:5 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 1:4 (kon.)
konec
HC Dukla Jihlava
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Mountfield HK
Sobota 07.12.2019, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • turnaj O Pohár DHL • 25. kolo
Partner:
   
  Hradec Králové si po dnešním zápase veze z víkendu domů šest bodů, neboť na výhru s Kometou navázal i v tomto utkání a poráží Jihlavu 3:1. Jihlava ve třetí třetině sice bleskově srovnala stav zápasu, už po 95 sekundách se prosadil Martin Zadražil. Klíčové se ale ukázalo to, že stav 1:1 vydržel na HZS jenom minutu. Vedení Hradci zpět vrátil Dalibor Ďuriš a o tři minuty později definitivně rozhodl pro hradecké barvy Marek Tecl. (14:07:39)
   
  Konec zápasu.
   
  59:44
  Sudí Vrba možná trochu nepochopitelně vyloučil jenom Jindřicha Kardoše (JIH) za sekání. Ale to už je jedno, neboť Hradec definitivně získává tři body.
   
  59:35
  Ani na třetí pokus se nepovedlo Hradeckým dostat puk do prázdné branky! Mnohem zajímavější jsou však momenty na druhé straně, kde se strhla po přerušení hry hromadná potyčka a čekáme na tresty!
   
  59:08
  Jsme již v poslední minutě třetiny, hra se přesunula za branku Hradce, kde hráči bojují o kotouč.
   
  58:25
  Tadeáš Pinkas vyvážel puk do útočného pásma, ale nedokázal trefit opuštěnou klec.
   
  58:09
  Tichý doslova z lapačky hodil kotouč na svého spoluhráče, hlavní rozhodčí toto okamžitě píská a bude se vhazovat v útočném pásmu Dukly, která hraje bez gólmana.
   
  57:30
  Trávník zahrál kotouč na středovém kruhu a rychle jej vrací do útočného pásma. Jihlava se ale nemůže stále dostat ke hře v šesti.
   
  57:07
  Síla získal v útočném pásmu nevyhozený kotouč domácí obrany a střílel z mezikruží, Chaloupek ale tento střelecký pokus podržel v lapačce.
   
  56:41
  Zakázané uvolnění Jihlavy demoluje plán hrát bez gólmana, alespoň pro tuto chvíli zápasu.
   
  56:25
  Daniel Šedivý tvrdě poslal na mantinel Kardoše a mstít se ho vydal Adam Dvořák, do přímého střetu se Šedivým ale nešel. Mezitím hlavní rozhodčí raději přerušil hru a Jihlava si bere oddechový čas.
   
  55:13
  Hradec v posledních minutách prakticky nedrží vůbec kotouč, Jihlava musí ale hrát do útoku, avšak naráží na pevnou hradeckou obranu, která jí toho moc nedovoluje.
   
  54:32
  Piskač dostal Moravce mimo střelecký úhel a sám domácí hráč pak vyjel do útoku, svojí tvrdou střelou od modré trefil břevno hradecké branky!
   
  54:09
  Přihrávku rukou rozpoznal hlavní sudí a musel nadvakrát přerušit hru, neboť poprvé jej slyšel na stadionu málokdo. Jakékoliv další emoce tak byly prakticky zbytečné.
   
  53:33
  Icing Hradce stěhuje hru zpátky před Tichého.
   
  53:12
  Tecl důrazně dorážel na Chaloupka, což se nelíbílo Čermákovi a vyvolal tím menší konflikt, Tecl se však nenechal rozhodit a v klidu odjel střídat.
   
  52:14
  Vracející se Barák doslova zahodil Langa, který obral jednoho z domácích hráčů o puk a pomalu se posouval k domácí brance. Jenže Dukla nedokázala kotouč z obrany dostat ven a Hradec nadále kombinuje.
   
  51:38
  Jihlava podnikla rychlý kontr, jenže dalekonosná střela Dvořáka končí jenom v Tichého lapačce.

  Tomáš Kalas


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 42. Zadražil (Rašín, Kardoš) – 38. Lang (Moravec), 43. Ďuriš (Lukačka), 46. Tecl (Síla)


  HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Dvořák (C), Smolko, Rašín, Grauer, Trávník (A), Křišta – Fiala, Čermák, Kardoš – Doležal, Krajíček, Pětník – Barák (A), Zadražil, Piskač
  trenér: Štěpán Moravec

  Mountfield HK: Tichý (Sajdl) – Pěnčík (A), Naar, Váchal (C), M. Pinkas, Voňka, Drbal – Síla, T. Pinkas, Lukačka – Lang, Moravec, Tecl – Budina, Šedivý, Ďuriš
  trenér: David Kočí

  Rozhodčí: Vrba – Polák, Kleprlík