Česko – Švýcarsko 0:1 (0:2 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.01.2020, 17:00 • Svijanská aréna Liberec • turnaj O Pohár DHL • 35. kolo

Třetí třetina byla v duchu velmi pěkného hokeje s velkým počtem šancí na obou stranách. V 56. minutě se povedlo srovnat individuální akcí Tomáši Čermákovi, ale tlak v poslední minutě Liberec i s trochou štěstí ustál a ze svého ledu si odnáší tři body! (19:15:03)

59:21
    Tak to je neskutečné! Šuhaj dostal nabídku přímo před odkrytou bránu a dokonce měl dostatek času na zakončení, ale nešťastně trefil horní tyč a z obrovské šance nesrovnal!

58:49
    Oddechový čas pro hosty.

58:49
    Čermák zakončoval zblízka u pravé tyče, ale Čajan byl připraven na správném místě.

58:32
    Hosté vždy na chvíli vybojují kotouč, ale k zakončení se nedostávají.

57:27
    Západočechům zbývají pouze dvě minuty k vyrovnání skóre.

56:58
    V útoku jsou teď více vidět Tygři a Indiáni mají potíže dostat se ze své třetiny.

56:17
    Žemba zkusil vypálit z mezikruží, ale jeho střela mířila těsně vedle plzeňské konstrukce.

55:30
    Plzeň právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ ČERMÁK po přihrávce na pravou stranu nabral rychlost, nakonec zakončení převzal na sebe a nádhernou akcí proměnil! Trefou do horní tyče se touš odrazil do sítě a Plzeň tak snižuje na 3:2! Asistence: Filip Kovařík.

55:13
    Šeliga poslal tým do útoku a celá akce končí dorážkou Hada, se kterou si hostující gólman poradil a hru stopuje.

54:24

54:11
    Další střela Vajnera je sražena k mantinelu. Z této přesilovky nic nebude!

53:47
    Kopic dostal nabito mezi kruhy, ale trefil prvního obránce! Tygří obrana ukazuje velkou obětavost!

53:00
    Hosté v útoku dlouho nepobyli. Po vyhození Tygrů se Plzeň dopouští ofsajdu.

52:40
    Teď se Plzni zvyšují šance na snížení v podobě přesilovky.

52:24
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 2 min., krosček).

52:24
    Další velká příležitost, ale tentokrát na straně hostů! Nahrávku do prázdného prostoru dostal Kovařík, ale puk do brány nepropasoval ani na několik pokusů a nakonec byl faulován!

51:25
    Šeliga byl v dobré šanci, když projížděl před bránou, ale obrana Plzně se zdá být v této třetině stoprocentní.

Kateřina Hamplová

Branky a nahrávky: 5. Kovář (Křepelka, Žemba), 16. Šeliga (Drábek), 35. Drábek (Kovář) – 11. Tůma (Kopic, Kovařík), 56. Čermák (Kovařík)

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Franc) – Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Adamec M., Jansa, Strnad, Měchura, Liška, Drábek, Nezbeda, Trunda, Šeliga, Žemba.
    HC Škoda Plzeň: Micka (Pícl) – Špaček, Jiříček, Pánek, Staněk, Vajner, Kovařík, Malák (C) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec V., Šuhaj (A), Říha, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek (A), Soukup.

Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Povová.