Poruba – Warriors Brno 4:2 (kon.) | Přerov – Vsetín 2:1 (kon.) | Šumperk – Litomyšl 3:0 (kon.)
Kobra – Ústí n/L 1:2 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Písek 6:0 (kon.) | Chrudim – Kralupy n. Vltavou 3:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
HCM Warriors Brno
Pátek 20.09.2019, 17:00 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Z RT TORAX ARENY je to ode mne pro dnešní den vše a těším se z této haly zítra opět na počtenou u zápasů ELIOD Extraligy dorostu a Chance ligy.

Přeji krásný zbytek večera! (19:18:09)

Hosté snížili v přesilovce střelou Vojtěcha Daňka, ale domácí si malinko nehokejovým způsobem vzali dvoubrankové vedení zpět. Alex Benka-Rybár svým tělem v pádu dopravil puk za brankovou čáru, když prvně vybídl ke střele Anlaufa. Ve vyhroceném konci třetí třetiny museli sudí sahat po trestech a uklidňovat emoce na obou stranách. Warriors ve třetím kole REDSTONE Extraligy poprvé neboduje, Poruba si připisuje první plný počet bodů.

59:54
    Domácí vyhazují přes všechny čáry a sudí pozapomněli, že hrají v oslabení, přesto pískají icing. Omluva přichází vzápětí.

59:40
    Brňané hrají bez gólmana.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Morávek – 2 min., nedovolené bránění).

59:35
    Střela Klimeše míří mimo bránu a navíc je faulován.

59:21

58:51
    Domácí v plném počtu a mají krátkou přesilovku.

58:50
    Žídek se postavil proti střele Bociána.

58:27
    Kašpar kraje střelu Morávka.

58:00
    Nastřelované puky Warriors sbírají domácí hráči. Závěr utkání se dramatizuje šarvátkami.

57:21
    Vyloučení v týmu HCM Warriors Brno (Rašovský – 2 min., hrubost).

57:20
    Pawlas se dobře postavil/poklekl proti střele Marčíka.

56:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Havlík – 2 min., napadení).

56:26
    Domácí se lehce dostávají do útočné třetiny, kde pálí Stodůlka. Hra pokračuje a v rohu za porubskou brankou se vytvořil dav hráčů. Sudí nakonec bude trestat.

55:56
    Žídek nahodil do pásma a šel střídat. Pak se provinil Morávek ofsajdem, který sudí posoudili jako úmyslný.

55:33
    nahozený puk na branku Poruby Pawlas raději přikrývá. Hosté získávají pásmo lacino.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 19. Morávek (Žídek), 27. Häring (Brodek), 37. Stodůlka (Havlík, Zajíc), 52. Benka-Rybár (Anlauf) – 8. Marčík (Karpíšek), 46. Daněk (Del Favero, Holotík)

HC RT TORAX Poruba: Pawlas (Lambert J.) – Mrozek, Havlík, Debnár, Zajíc, Pitucha, Macurák – Pavlík, Stodůlka, Barčák – Häring, Benka-Rybár, Brodek – Morávek, Foldyna, Anlauf – Žídek, Rambousek
    HCM Warriors Brno: Kašpar (Hollý) – Staněk, Klimeš, Daněk, Rašovský, Mahdal, Sedláček – Vysloužil, Marčík, Bocián – Holotík, Karpíšek, Del Favero – Hrstka, Ludvík, Antoňů

Rozhodčí: Novák – Hladík, Klimek