Vítkovice – Hattrick Brno 4:1 (kon.) | Black Angels – Sparta 5:6 (1:2 po s.n.) | Chodov – Otrokovice 13:6 (kon.)
Česká Lípa – Královské Vinohrady 6:7 (po pr.) | Ostrava – Mladá Boleslav 3:7 (kon.) | Liberec – Bohemians 4:2 (kon.)
Pardubice – Střešovice 2:5 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
3:7 (1:5, 0:0, 2:2)
Předvýběr.CZ Florbal MB
Neděle 01.03.2020, 17:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga • 26. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (19:17:30)

8. Královské Vinohrady

O poslední postupové místo se rvalo pět celků. Ostrava přišla o naději porážkou s Mladou Boleslaví, Královské Vinohrady ztratily v závěru s Českou Lípou náskok, vyhrály až v prodloužení, ale to jim díky vzájemné bilance s Libercem na postup těsně stačí. Do vyřazovacích bojů nemíří zmíněná Česká Lípa, která naopak sehraje skupinu o udržení. Té se nevyhnou ani hráči Black Angels, když v posledním kole s pražskou Spartou padli po samostatných nájezdech. Smutní Liberec, když v 26. kole vyzrál na Bohemians, přesto vinou předchozích výsledků nepůjde dál a po základní části končí devátý.

Hráči utkání:
    Michal Sládek (Ostrava) – 2+0
    Lukáš Bauer (Mladá Boleslav) – 19 zákroků

Utkání sledovalo 264 diváků.

Střely na branku ve 3. třetině: 9:5

Technologové vyhrávají i v posledním zápase základní části a postupují do play off se ztrátou jediné kytičky. Ostravě se rozplynul sen o postupu do vyřazovacích bojů, přestože i ve třetí třetině mohutně bojovala o vyrovnání a několikrát odvolala brankáře. Konečný stav dnešního utkání je 3:7. Po odehrání kompletního kola vám přineseme informaci o všech postupujících.

59:35
    Lukáš Bauer si připisuje další zákrok, míček zachytil ze vzduchu.

59:13
    Necelá minuta do konce. Tadeáš Chroust je faulován a Boleslav stále třímá míček. Ostrava už je pochopitelně v pěti.

58:05
    Informace z dalších hal: V současné chvíli je posledním postupujícím celkem Liberec, který vede 4:2 nad Bohemians. Zápas České Lípy s Královskými Vinohrady jde do prodloužení, domácí jsou tedy ze hry. Black Angels sice také vedou, ale mají daleko horší skóre než Severočeši.

57:31
    Mladá Boleslav se nesnaží zaútočit, místo toho šetří čas, který zbývá do konce základní hrací doby.

56:56
    Oddechový čas pro hosty.

56:56
    Michal Sládek sestřelil Aleše Höfera a bere svému týmu naději na postup do vyřazovací části. Dvě minuty odsedí za bránění ve hře.

56:22
    Ostrý atak v rohu přisoudil míček Mladé Boleslavi. Laja už ani nemá instrukce, aby se vracel na své pracoviště.

55:55
    Ve stejném čase timeout pro domácí. Posledním postupujícím do play off jsou momentálně stále Královské Vinohrady, avšak v tuto chvíli už to není tak zřejmé, neboť inkasovaly vyrovnávací branku na 6:6

55:55
    A Martin Tokoš evidentně stále má co říct ostravské střídačce, teď ho uklidňuje hlavní rozhodčí.

55:29
    Šebek hodlal nachytat Laju, který nebyl v ideálním postavení po návratu do brankoviště. Křižný pas mu ale nevyšel.

54:51
    Daniel Šebek využil standardní situace k výběhu a střele z otočky. Laja se štěstím kryje a odchází na hráčskou lavici.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 20. Sládek (Šindler), 43. Malajka (Klimscha), 49. Sládek (Daniš) – 1. Curney (Natov), 9. Suchánek (Curney), 13. Bína (Gruber), 14. Tichý (Tomáš Chroust), 18. Komárek (Tadeáš Chroust), 44. Suchánek (Šebek), 52. Tokoš (Zakonov)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Kolajta) – Lipový, Jiří Šebesta, J. Bauer, Flašar – Sovják, Malajka, Juhaňák – Kotilainen, Klimscha, Stejskal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Posselt, Dohnal – Binder, Zapletal.
    Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Tichý, Suchánek, Gruber, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Komárek, Tomáš Chroust – Tadeáš Chroust, Bína, Tokoš – Curney, Tomašík, Natov.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora