Znojmo – Moser Medical Graz 99ers 3:6 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:6 (0:3, 0:2, 3:1)
Moser Medical Graz 99ers
Neděle 15.09.2019, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 2. kolo

Máme tu konec prvního zápasu Orlů v nové sezóně EBEL. Domácí dobře začali, jenže poté dostali studenou sprchu v podobě branek Grazu z které se oklepávali pomalu až do druhé třetiny. V první třetině dostali tři branky, v druhé třetině padli dvě branky a proběhlo na domácí straně střídání brankářů. Do třetí třetiny Orli vlétli výborně, když dokázali vstřelit dvě branky a donutili Graz vzít si timeout. Poté oba týmy ještě jednou skórovaly, ale třetí třetina vyšla lépe Znojmu v poměru 3:1. Přeji krásný zbytek večera! (19:48:07)

59:50
    Orli ještě bojují v útočném pásmu a obstřelují Nihlstorpa.

59:11
    Orli právě vstřelili branku!

Znojmo přece jen využívá přesilovku 5 na 3! Po pěkné kombinaci a přihrávce Svobody střílí z úhlu branku PARKER BOWLES. Asistence: Tomáš Svoboda.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Domácí Znojmo dostává příležitost hry 5 na 3.

58:27
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Karl Johansson – 2 min., sekání).

58:24
    Orli jsou usazeni v útočném pásmu. Střelu Nihlstorp kryje.

57:36
    Vyloučení v týmu Moser Medical Graz 99ers (Daniel Oberkofler – 2 min., podrážení).

57:25
    Orli hrají v šesti, bude se vylučovat na straně Grazu.

56:30
    Zakázané uvolnění Znojma, hra se přesune před brankáře Groha. Vhazování vyhráli domácí, do útoku se snažil dostat Beránek, ale již neměl tolik sil.

55:47
    Hráči Grazu sjel puk z čepele a tak domácí mohli zaútočit, jenže přihrávka do jízdy na Svobodu neprošla.

54:17
    Sova od modré střílel mimo tyče branky Nihlstorpa.

53:29
    Domácí Orli, konkrétně Bartoš bojoval v rohu o puk, ale i s pomocí svého spoluhráče puk získat nedokázal.

51:27
    Graz právě vstřelil branku!

Po vhazování dostal přihrávku před branku PETER WEIHAGER a ten opět zvyšuje náskok svého týmu na čtyři góly. Asistence: Ken Ograjensek.

51:22
    Střela po vyhraném buly Grazu skončila v ochranné síti. Rozhodčí rozhodl, že blok byl od domácích a tak se znovu vhazuje.

50:44
    Přihrávka Stehlíka z pásma Orlů byla zblokována prvním projíždějícím hráčem, ale přece jen se Orli k puku dostali.

Dnešní utkání sleduje 2347 diváků.

50:00
    Nihlstorp přikryl puk svojí lapačkou a tak se bude vhazovat po jeho levici.

Jaroslav Hejlek

Branky a nahrávky: 45. Berisha (Luciani), 46. Beránek (Bartoš, Mikliš), 60. Bowles (Svoboda) – 6. Squires (Weihager), 8. King (Hamilton, Johansson), 12. Garbowsky (Aslin), 30. Grafenthin (King, Lindner), 36. King (Hamilton), 52. Weihager (Ograjensek)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Sova, Mikliš, Jonáš, Kosnar – Luciani, McRae, Berisha – Svoboda, Matuš (C), Bowles – Novák, Bartoš, Beránek – Oščádal, Češík, Gago
    Moser Medical Graz 99ers: Nihlstorp (Höneckl) – Johansson, Weihager (C), Kirchschläger, Hamilton, Egger, Lindner, Färber – King, Garbowsky, Grafenthin – Squires, Hillding, Aslin – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Kainz, Moderer, Zusevics

Rozhodčí: Ofner, Siegel – Nagy, Soos