Bolzano – Znojmo 5:0 (kon.)
HC Bolzano
5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 26.01.2020, 17:30 • Palaonda Eiswelle • bet-at-home ICE Hockey League • 44. kolo

Orli tak v konečné tabulce po základní části obsadí 8. příčku, do nadstavby si přinesou čtyři bonusové body. V prvním kole se utkají v pátek na domácím ledě proti Fehérváru. Kompletní rozpis a další informace najdete již brzy na hcorli.cz. (19:48:40)

Je konec, domácí slaví, zajišťují si postup do nejlepší pětky EBEL a tím i do play-off. Orli budou muset o zbylá místa bojovat v kvalifikační nadstavbové skupině. Dnes by jim vzhledem k ostatním výsledkům tři body bývaly stačily, jenže od první minuty nebylo pochyb, kdo je na ledě lepším a aktivnějším celkem. Bolzano rozhodlo o výsledku čtyřmi brankami v první třetině a ve zbytku zápasu průběh hry kontrolovalo.

59:29

58:54
    Flick se na brankové čáře rychle obtočil s pukem a málem překvapil Irvinga, ten se štěstím vyráží.

57:42
    Stehlíkova střela od modré k brance neprošla.

57:29
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Marchetti – 2 min., podrážení).

56:55
    Luciani se dostal k volnému puku v útočném pásmu, trochu z frustrace napřáhl a tvrdý příklep nasměroval do vnější konstrukce branky.

55:34
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Domácí doslova rozebrali obranu Orlů. Sylvestre se kličkou uvolnil, dostal se před Lassilu, ten jeho střelu vychytal, do dorážky Bardara padl jeden z obránců, ale akce pokračovala a po přihrávce od pravé tyče zůstal sám s pukem na holi před prázdnou brankou ANTHONY BARDARO. Asistence: Angelo Miceli, Sebastian Sylvestre.

54:22
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., podrážení).

53:22
    Znojmo se snaží alespoň o čestný úspěch, ale domácí hru víceméně kontrolují. Dobře ví, že od zajištění účasti v play-off je dělí zhruba šest minut.

52:33
    Lassila si poradil se střelou z ostrého úhlu i následnou dorážkou.

51:49
    Matuš s Berishou se řítili do rychlého brejku, ale přihrávka druhého jmenovaného nenašla adresáta.

50:05
    Útočnou akci Znojma zastavuje ofsajd.

49:13
    Hannoun je zpátky na ledě, domácí kompletní.

49:01
    Bolzano se dostalo ke kotouči a vyhazuje.

48:26
    Znojmo kombinuje v útočném pásmu, ale přesilovce chybí střelba.

47:45
    Po krátkém náporu Orlů domácí vyhazují.

47:13
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Hannoun – 2 min., sekání).

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 1. Insam (Catenacci, Arniel), 4. Sylvestre (Daly, Bardaro), 11. Bardaro (Hargrove, Insam), 13. Frank, 56. Bardaro (Miceli, Sylvestre)

HC Bolzano: Irving (Fazio) – Wiercioch, Tauferer, Robertson, Daly, Marchetti, Flemming, Glira – Giliati, Sylvestre, Bardaro – Catenacci, Arniel, Insam – Miceli, Alberga, Frank – Frigo, Hargrove, Hannoun – DeLuca.
    HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Lassila) – Novák, Stehlík, Sova, Čermák, Kruckovyč, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Luciani – Matuš, McRae, Berisha – Vopelka, Bartoš, Bowles – Gago, Kosnar, Oščádal.

Rozhodčí: K. Nikolić, Štolc – Pardatscher, Schauer