HC Bolzano
3:1 (1:0, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 04.03.2020, 19:45 • Palaonda Eiswelle • Play-off EBEL

První utkání čtvrtfinálové série bylo vyrovnané až do poslední minuty, nakonec ale své vedení uhájili domácí a po výhře 3:1 zapisují první vítězství. Znojmo sehrálo dvě velmi vyrovnané třetiny, paradoxně gól vstřelilo v té druhé, kdy dlouhé minuty měli navrch domácí. Trochu lepší muška v zakončení a zápas mohl vypadat jinak. Každopádně po chmurných výsledcích v základní části je dnešní duel povzbuzením do dalšího průběhu série. Druhý duel se v pátek odehraje na jihu Moravy od 18:30, do té doby díky za pozornost a na shledanou. (21:56:38)

59:37
    Sova při další střele od modré zlomil hůl, Lassila je znovu na střídačce, Znojmo v šesti.

59:18
    Sovovo nahození od pravého mantinelu končí na boční síti.

59:07
    Orli se ještě nevzdávají, velký závar v brankovišti před Irvingem řeší brankář domácích zalehnutím puku.

58:32
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě rozhodnuto, prázdnou branku trefuje i v sedě po předchozím souboji z bezprostřední blízkosti MARCO INSAM. Znojemští předtím neudrželi puk v útočném pásmu. Bez asistance.

58:19
    Po levém křídle projel do zakončení McRae, jeho střela z dobré pozice ale míjí branku. Velká možnost.

57:54
    Lassila zůstává na střídačce, hosté v šesti bez brankáře.

57:54
    Znojemská střídačka si bere oddechový čas.

57:54
    Až teď, dlouhá přihrávka Bolzana končí zakázaným uvolněním.

57:35
    Čas rychle kvapí a posledních pět minut se nepřerušuje, to Orlům nevyhovuje.

56:59
    Bartoš tečoval nahození od modré, Irving ale zasahuje a okamžitě rozehrává, aby nedošlo k přerušení.

56:09
    Znojmo se nedokáže delší dobu usadit v útočném pásmu, domácí dobře brání.

55:34
    Flick na útočné modré uvolnil Matuše, jeho střela z pravého křídla končí nad brankou.

54:43
    Po trase Hargrove, Albergo dostal krásnou přihrávku sám do mezikruží Markus Poukkula, jenže příležitostí pohrdl a míří mimo branku.

54:09
    Zakončení Miceliho zblokovala znojemská obrana, pokus o rychlý brejk ale kazí nepřesná přihrávka.

53:32
    Brankář domácích přidržel nahození od levého mantinelu. Buly po jeho pravici.

52:42
    Flick pohotově tečoval nahození od modré, Irving vyráží ramenem.

52:12
    Novák dobře clonil před brankou, Čermákovo nahození tak Irving vůbec neviděl, ale spadlo mu na hruď. Dobré střídání třetího útoku Orlů.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 19. Insam (Giliati, Wiercioch), 27. Poukkula (Tauferer, Alberga), 59. Insam – 34. Burlon (Češík)

HC Bolzano: Irving (Fazio) – Wiercioch, Tauferer, Flemming, Marchetti, Robertson, Daly, Glira – Frigo, Arniel, Insam – Giliati, Catenacci, Bardaro – Miceli, Bernard, Frank – Hargrove, Alberga, Poukkula – Hannoun.
    HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Doherty, Burlon, Bořuta, Čermák, Sova, Mikliš, Jonáš – Svoboda, Flick, Vopelka – Matuš, Bartoš, Beránek – Novák, Češík, Berisha – Oščádal, McRae, Bowles – Gago.

Rozhodčí: Berneker, M. Nikolić – Pardatscher, Schauer