Sparta B – Domažlice 3:1 (kon.) | Slavia B – Admira Praha 2:1 (6:5 po pen.) | Plzeň B – Rakovník 3:0 (kon.)
Štěchovice – Králův Dvůr 0:0 (odl.) | Táborsko – Benešov 5:1 (kon.) | Příbram B – Karlovy Vary 0:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň B
3:0 (0:0)
SK Rakovník
Neděle 08.03.2020, 10:30 • Luční ulice • Česká fotbalová liga (A) • 16. kolo

Zápas je u konce, vítězství 3:0 dnes slaví FC Viktoria Plzeň B! Opakuje se tedy výsledek z prvního kola.

A nutno říci, že zaslouženě. Od začátku byli domácí aktivnějším celkem a měli i více šancí. Prvního gólu se dočkali v 57. minutě, kdy po skvělé přihrávce Vaise obstřelil gólmana krajní obránce Václav Svoboda. Ten druhý přidali v 75. minutě, kdy po pasu Lukáše Václavíka prostřelil Radka Zacha Dušan Pinc. Třetí a závěrečný gól padl v 87. minutě, kdy se po protiútoku prosadil Jonáš Vais.

Ode mě to bude pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost! (12:22:42)

90

90
    Domácí z rohu neskórovali, po přihrávkách s Vaisem centroval Lukáš Václavík, ale Radek Zach balon vyboxoval.

89
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Václav Svoboda, přichází Robin Hranáč.

89
    Adam Vrba vybojoval rohový kop pro domácí.

88
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Bohumil Havel, přichází Václav Míka.

87
    Plzeň B právě vstřelila branku!
    Ukázkový protiútok domácího celku! Peter Grajciar sebral míč soupeři a Karel Žilák vyrazil dopředu. Následně předal balon na levou stranu Adamu Vrbovi, který přihrál JONÁŠI VAISOVI, jenž poslal míč nekompromisně pod břevno. 3:0!

86
    Pavel Hezoučký ze vzduchu sklepl míč pro Lukáše Václavíka, který se do něj hned opřel. Zakončení mu ale vůbec nevyšlo. Bude z toho Zachův výkop.

85
    Dominik Dolák dobře bránil pronikajícího Vaise, ten se navíc provinil proti pravidlům, takže Rakovník může rozehrát.

84
    Pavel Hezoučký na levém křídle přihrál Jonáši Vaisovi, jehož centr ale odhlavičkoval do bezpečí Denis Pelyak.

82
    Střídání v týmu SK Rakovník: ze hřiště odchází Kryštof Vilímek, přichází Jan Severin.

82
    Adam Vrba se snažil poslat přihrávku do vápna, ale už s míčem unikl do zázemí.

81
    Filip Krejčík aktivně napadal rozehrávku Sváčka, ten si s tím ale nyní dokázal poradit dobře.

80
    Domácí zachybovali v rozehrávce a nabídli Rakovníku největší šanci, kterou hostující celek zatím v zápase měl! Nejprve zabránil zakončení Šimon Gabriel, poté střelu Jaroslava Červeného skvěle vyrazil Dominik Sváček.

79
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň B: ze hřiště odchází Dušan Pinc, přichází Adam Vrba.

78
    Z něj ale hosté zakončili pouze mimo bránu, k výkopu se tak dostane Dominik Sváček, který ve druhé půli moc práce neměl.

78
    Centrovaný míč Jakuba Sklenky ze standardní situace byl odhlavičkován na roh.

77
    Rakovník se snaží držet míč na útočné polovině, ale k ohrožení branky se zatím nedostává.

75
    A domácí se ujímají dvoubrankového vedení! Jejich tlak pokračoval i nadále a nyní jej stvrdili důležitým gólem. Přihrávka střídajícího Lukáše Václavíka dorazila až k DUŠANU PINCOVI, který se opřel do balonu a nedal Zachovi žádnou šanci zakročit.

Michal Belšán

Branky: 57. Svoboda, 75. Pinc, 87. Vais

Karty:   35. Grajciar (PLB) – 64. Sklenka (RAK), 66. Krejčík (RAK)

FC Viktoria Plzeň B: Sváček – Svoboda (89. Hranáč), Gabriel, Grajciar (C), Žilák – Petr, Vais, Havel (88. Míka) – Koželuh (67. Václavík), Pinc (79. Vrba), Kepl (62. Hezoučký)
    Náhradníci: Valeš – Hranáč, Václavík, Míka, Vrba, Hezoučký

SK Rakovník: Zach – Rohla (19. Pelyak), Rendla, Duchoň, Krupička – Dolák, Sklenka, Krejčík, Vilímek (82. Severin) – Hejda, Červený (C)
    Náhradníci: Janda – Pelyak, Šrédl, Severin, Tvrz, Hamouz

Rozhodčí: Plzák – Šimeček, Krupka