Liberec – Slavia 1:3 (kon.) | Ostrava – Plzeň 0:0 (kon.) | Sparta – Jablonec 3:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
1:3 (0:2)
SK Slavia Praha
Neděle 05.07.2020, 17:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA - Skupina o titul • 4. kolo

Předposlední kolo Skupiny o titul mezi domácím Slovanem Liberec a hostující Slavií Praha je u konce. Obě mužstva nastoupila v pozměněných sestavách. Zatímco u Liberce to bylo dáno zraněními a karetními tresty, u sešívaných se jednalo spíše o zkoušku jiného rozestavení a využití hráčů, kteří jinak tolik prostoru nedostávají. Slavia byla po celé utkání lepším týmem a šla si za vítězstvím. Na začátku druhé půle zvýšila již na 3:0 a nechal hrát také Liberec. Domácí Slovan se dočkal zásluhou debutujícího Milana Králíčka, který právě ukrajoval první vteřiny v lize, když se prosadil po akci také debutujícího Šulce. Ode mne je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne. (18:54:04)

90+2

90+1
    Utkání navštívilo 2 488 diváků.

90
    Přemysl Kovář si křikl a doběhl pro dlouhý míč Kačaraby mířící do vápna.

89
    Slavia nepřestává útočit! Tentokrát se mezi obránci zjevil Stanislav Tecl, ale ani on na libereckého brankáře nevyzrál. Filip Nguyen totiž včas vyběhl z brány a skluzem míč odkopl.
    87. Masopust neproměnil sólu, na blafák mu Ngyuen neskočil

87
    Lukáš Masopust se vzápětí řítil sám na Nguyena, ale liberecký brankář si počkal na vhodný okamžik a tygřím skokem se vrhl pod nohy slávistického útočníka a míč lapil.

87
    Tentokrát z toho nebezpečí pro Nguyena nebylo. Liberecký brankář si stáhl míč ze vzduchu.

86
    A další faul liberecké obrany.

85
    Tak přeci jen se ještě na stadionu U Nisy dějí zajímavé věci.

84
    A právě faulovaný Nico Stanciu se postavil k míči a svou skrytou střelou trefil tyč!

83
    Stanciu byl faulován těsně za vápnem a sudí Franěk po chvilce váhání fouká do své píšťaly.

82
    Domácí ožili, ale Mashike nenašel dobře nabíhajícího Králíčka.
    80. Milan KRÁLÍČEK - 1:3

80
    Liberec právě vstřelil branku! Tak to je premiéra jako hrom pro oba mladé hráče!
    Jan Šulc dostal míč na levé straně a pokusil se po zemi prostřelit Kováře. Slávistický brankář míč nohou vyrazil před MILANA KRÁLÍČKA, před kterým zívala prázdná brána a liberecký hráč si tak po minutě na hřišti připisuje první ligový gól!

79
    Jan Šulc a Milan Králíček, tedy hráči z libereckého rezervního týmu, si připíšou první ligové minuty.

78
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kristian Michal, přichází Milan Králíček.

78
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Zeman, přichází Jan Šulc.

78
    Kačarabův centr byl příliš dlouhý a skončil až na tribuně.

Tomáš Honzejk

Branky: 80. Králíček – 34. Traoré (Holeš), 45. Júsuf Hilál, 49. Musa (Júsuf Hilál)

Karty:   38. Pešek (LIB) – 74. Musa (SLA)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:14.
    FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Michal (78. Králíček) – Malinský (60. Černický), Beran, Ma. Zeman (78. Šulc) – Pešek (46. Mashike Sukisa).
    Náhradníci: Knobloch – Černický, M. Dvořák, Mashike Sukisa, Šulc, Králíček.

SK Slavia Praha: Kovář (C) – Holeš (61. Masopust), Frydrych, Zima – Coufal, Traoré, Hellebrand (60. Stanciu), Oscar, Kosek (61. Provod) – Júsuf Hilál (60. Tecl), Musa (75. Červ).
    Náhradníci: Markovič – Stanciu, Tecl, Provod, Bořil, Červ, Masopust.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Vitner; VAR: Proske, AVAR: Klíma