K. Vary – Liberec 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:4 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:0 (kon.) | Přerov – Zlín 0:6 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 06.08.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Generali Česká Cup • Skupina D

První přípravný zápas na domácím ledě mají Vítkovice i část jejich fanoušků za sebou, v tom dalším se budou prát o body přesně za týden. Nenechte si jej ujít. Z Ostravy Vám přeji pěkný zbytek večera a budu se těšit brzy na počtenou. (20:06:14)

Ani druhé kolo Generali Česká Cup nepřineslo Vítkovicím body, ale přesto bylo k vidění derby přesně, jak má být. Alespoň tedy na ledě. Po bezbrankové první třetině otevřeli vítkovičtí skóre díky Lakatošovi, ale do druhé sirény se podařilo hostům nejprve srovnat v oslabení Vránou, a poté také stejným hráčem v přesilovce. Do třetí části nastoupili vítkovičtí s velkou chutí a po devíti vteřinách hry srovnali při hře čtyři na čtyři Hruškou. Po necelých pěti minutách hry se proti svému mateřskému klubu prosadil Marosz a domácí vedli. Hosté se ale nenechali zaskočit a zhruba devět minut před třetí sirénou srovnali díky Gernátovi, aby jejich výhru pečetil necelé dvě minuty před koncem Růžička. Vítkovičtí hráli minutu a jedenáct vteřin bez gólmana ve snaze srovnat stav, ale hosté svůj těsný náskok ubránili.

59:59
    S poslední vteřinou poslední pořádná rána z hole domácích, ale Štěpánek je na ledě a někde pod zády mimo branku má i puk.

59:50
    Vítkovičtí bojují o prodloužení co jim síly stačí.

59:38
    Hosté odesílají puk tím směrem, kde tuší vítkovickou klec a nabírají síly.

59:28
    Lakatoš se u branky dostal k puku, ale nepodařilo se mu jej umístit.

59:17
    Domácí se drží u hostující branky, ale Oceláři se brání zuby nehty.

58:49
    Vítkovice hrají bez gólmana!!
    58:43 RŮŽIČKA - 3:4

58:43
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se dobře díky Stránskému prosmýkli do pásma, dobře rozehraná akce nakonec končí u MARTINA RŮŽIČKY, který s přispěním tyče strhává vedení na stranu hostů – 3:4. Asistence: Martin Gernát, Petr Vrána.

58:02
    Vítkovičtí zbrkle vyhazují na zakázané uvolnění.

57:57
    Svoboda byl na svém místě, Husákova střela tak neprošla.

57:29
    Třinečtí si berou puk pod kontrolou a rozjíždějí se rozvážně do pásma.

57:02
    Nad ledem Ostravar arény se začíná zvedat mírný opar.

56:38

56:13
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

56:00
    Domácí se snaží strhnout vedení na svou stranu, ale hosté se brání velmi urputně a zároveň účelně.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 26. Lakatoš (Štencel, Svoboda), 41. Hruška (Štencel, Schleiss), 46. Marosz (Krenželok, Mallet) – 34. Vrána (Adámek), 37. Vrána (Stránský, Růžička), 52. Gernát (Hrehorčák), 59. Růžička (Gernát, Vrána)

HC Vítkovice Ridera: M. Svoboda (Dolejš) – Štencel, Trška, Koch, Kubeš, Kovář, Černý – Lakatoš, Hruška (A), Schleiss (A) -Krenželok (C), Marozs, Mallet – Dej, Mikyska, Šišovský – Bernovský, Werbik, Dočekal
    HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Suchánek) – Gernát, Adámek, Galvinš, Musil, Husák, Hrachovský – M. Stránský, Vrána, M. Růžička (A) – Dravecký (C), Mikúš, Hrňa – Hrehorčák, Veselý, M. Roman

Rozhodčí: Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek