Bohemians 1905 – Jablonec 0:0 (kon.) | Hr. Králové – Chlumec n/C 3:0 (kon.) | Třinec – Opava 1:1 (kon.)
Rakovník – Vyšehrad 0:0 (kon.) | Dukla Praha – Teplice 4:5 (kon.) | Karviná – Líšeň 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Táborsko 4:0 (kon.) | Jihlava – Brno 1:2 (kon.)
Ústí n. L. – Dukla Praha 1:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Žižkov 2:0 (kon.) | Zlín – Prostějov 1:2 (kon.)
Honvéd – Ostrava 1:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 1:1 (kon.) | Maribor – Slovácko 2:1 (kon.)
Slavia – Fehérvár 3:1 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
1:2 (0:0)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 08.08.2020, 11:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • Přípravný zápas

Z dnešního zápasu to je tak vše. Loučím se s vámi z parné Jihlavy a třeba někdy přiště se budu odtud těšit u fotbalového zápasu napočtenou! (12:43:32)

A je tomu skutečně tak. Domácí odehráli prvních 30 minut v druhém poločase fantasticky, Zbrojovku přehrávali a měli několik šancí, které po gólu prakticky volaly. Jenže všechno skončilo buď mimo branku, nebo na gólmanu Šustrovi. Přesto se gólu solidně zaplněná hlavní tribuna dočkala, v 75. minutě se prosadil Rajmund Mikuš. To už ale v momentě, kdy tlak Vysočiny začínal slábnout a Zbrojovka naopak přebírala iniciativu. Zápas vrcholil a Šimon Šumbera dal Zbrojovce zpátky remízový stav. Obrat dovršil Jakub Přichystal v 86. minutě a Brno tím dostal do vedení, které už hosté neztratili.

90+1

90
    Moravec zabral, získal míč a vrátil ho na Šustra. Jihlava tak pravděpodobně dneska padne.

90
    Jenže je to takový platonický tlak Vysočiny. Zbrojovka nikam nespěchá a při vhazování tahá čas.

89
    Jsme již v posledních minutách utkání. Jihlava má k dispozici vhazování na půli hřiště.

88
    Hosté zatím závěrečné minuty kontrolují. Jihlava musí nyní hodně zabrat, aby odčinila druhou prohru v přípravě za sebou.
    86. Přichystal (BNO) - 1:2

86
    Brno právě vstřelilo branku!
    Nepřesnosti budou možná stát Jihlavu výhru v zápase! Na pravém křídle zachybovala jihlavská defenziva a byl z toho rychlý brejk, který táhl po levé straně Vintr. V ideální čas pak našel JAKUBA PŘICHYSTALA a ten už v nastalé situaci nezaváhal – 1:2!

84
    Jihlava zdá se odpadla a Brno toho využívá. Šumbera hledal centrem ve vápně hned trojlístek hráčů, dobře se však vrátil Červ a odvrátil hlavou na rohový kop.
    83. ŠUMBERA - 1:1

83
    V Jihlavě je srovnáno! Centr z pravého křídla nezachytil první hráč v náběhu, ŠIMON ŠUMBERA jako druhý hráč v náběhu ale již ano a bez problémů přímo proti brance umístil míč za Lancmanova záda, který byl v tomto případě bezmocný – 1:1!

81
    K Štepanovskému se odrazil balon ve vápně, nedokázal jej však napálit směrem k brance. Následná kombinace Zbrojovky končí neúspěchem a Jihlava s rozehrávkou nikam nespěchá.

78
    Dobře v obraně zafungoval Pojezný, který zastavil na půlce čistým způsobem rodící se brejk Brna. Následoval přesun hry zpátky před branku Šustra, pokus Mikuše lapil právě hostující brankář.

77
    Jihlava i po vstřeleném gólu má větší aktivitu a iniciativu ve hře. Uvidíme, zda v závěru zápasu dokáže hostující tým ještě srovnat krok, potažmo zdramatizovat utkání.
    75. MIKUŠ - 1:0

75
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Čtvrthodiny před koncem se Jihlava dostává do vedení! RAJMUND MIKUŠ táhl míč po levém křídle, postupně se stáhl blíže na osu a střelou po zemi k bližší tyči překvapil Šustra, který jenom pozoroval jak jde míč do branky – 1:0!

73
    Šustr se mazlil tak dlouho s míčem, až mu ho skoro sebral Růžička a mohl před sebou mít 30 metrů a prázdnou branku k tomu. Ale nakonec to tak tak vyřešil a Brno tak neztrácí nulu na kontě.

72
    Pojezný zastavil Vintra ve vápně a myslel, že Jihlava bude mít odkop, rozhodčí to viděl ale jinak a bude z toho roh pro Brno.

Tomáš Kalas

Branky: 75. Mikuš – 83. Šumbera, 86. Přichystal

FC Vysočina Jihlava: Číž (46. Lancman) – Vlček, Štefánek, Vedral (46. Pojezný), Křišťál (46. Svoboda) – Lacko (46. Červ), Tureček – Smejkal, Ritter (46. Mikuš), Žilák (60. Čáp) – Klobása (46. Arroyo)
    Náhradníci: Lancman – Pojezný, Červ, Svoboda, Arroyo, Růžička, Chok, Mikuš

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Floder – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec – Koudelka, Vaněk, Čermák, Ševčík – Zikl, Růsek
    2. poločas: Šustr – Šural, Dreksa, Bariš, Moravec, Šumbera, Přichystal, Hladík, Jambor, Štěpanovský, Vintr

Náhradníci: Šustr – Štepanovský, Vintr, Šumbera, Jambor, Přichystal, Hladík

Rozhodčí: Machač – Dobrovolný, Hájek