Bohemians 1905 – Opava 0:0 (kon.) | Ostrava – Liberec 1:0 (kon.) | Zlín – Slavia 2:6 (kon.)
Bohemians Praha 1905
0:0 (0:0)
Slezský FC Opava
Středa 27.01.2021, 16:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Dohrávané utkání 14. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians a Opavou gól nepřineslo. V prvním poločase měly oba týmy několik velkých příležitostí. Na straně domácích můžeme vypíchnout hlavičku Hůlky, po níž se blýskl brankář Fendrich, na opavské straně pak třeba sólo Čvančary a především šanci Žídka z nastavení, kdy opavský kapitán hlavičkoval těsně vedle. Po změně stran už to bylo o poznání klidnější. V 67. minutě se sice klokani radovali, když si střela Romana Květa našla cestu za Fendrichova záda. Gól však nakonec nebyl uznán, jelikož VAR odhalil, že v ofsajdové pozici stojící Puškáč mohl gólmanovi Opavy bránit ve výhledu. Zápas tak dospěl k dělbě bodů.

Bohemka se v tabulce psoune na třináctou pozici, Opava zůstává poslední. (18:03:48)

90+7

90+7
    Do domácí šestnáctky se ještě hnal Lukáš Kania, který ale nebyl připuštěn až do zakončení.

90+6
    Vilém Fendrich dostává žlutou kartu za zdržování. Nechtělo se mu do odkopu od brány.

90+6
    Utkání směřuje k bezgólové remíze. Už běží poslední minuta avizovaného nastavení.

90+4
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Matěj Helešic.

90+3
    Necid byl faulován Didibou. Domácí rozehrávají ještě z vlastní poloviny.

90+2
    Ljovin našel v šestnáctce Davida Puškáče, který se nedokázal prosadit přes Březinu do zakončení.

90+1
    Rozhodčí nastaví šest minut!

90+1
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Dalibor Večerka.

90
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Tomáš Necid.
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Petr Hronek.
    89. Novákova šance

89
    Antonín Vaníček se dostal přes Jana Žídka a zpětnou přihrávkou připravil výtečnou šanci Vojtěchovi Novákovi. Ten chtěl zakončovat z první a střela mu vůbec nesedla. Mladý domácí záložník může litovat, pozice to byla hodně nadějná.

88
    Zajímavý přízemní centr posílal pravé strany šestnáctky do malého vápna Vojtěch Novák. Tam ale stál na svém místě kapitán hostí Žídek.

87
    Teď už je to z obou stran především nakopávaná. Svící se nyní prezentoval domácí Martin Dostál.

85
    Přízemní centr Vaníčka nalezl jen hostujícího gólmana Fendricha.

84
    Nešického centr na zadní tyč srazil Bačkovský poměrně nejistým zákrokem před sebe. Následně ale stačil míč lapit před hráči Opavy a situaci tak z domácího pohledu uklidnil.

84
    Nešický předal míč Janovi Žídkovi, který z levé strany odcentroval a míč se odrazil od hlavy Dostála do zámezí. Roh pro hosty.