Ostrava – Č. Budějovice 2:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:2 (1:2)
SK Dynamo Č. Budějovice
Pátek 28.08.2020, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Utkání 2. kola mezi Baníkem Ostrava a Českými Budějovicemi je u konce. Po remíze 2:2 tak berou bod oba dnešní soupeři. Baník dokázal smazat dvoubrankový náskok Dynama z prvního poločasu, ale svou hrou rozhodně neoslnil. Prvních 45 minut patřilo hostům, kteří se dostali do vedení po brankách Pavla Šulce a Lukáše Matějky. Těsně před ukončením poločasu kopal domácí tým penaltu, kterou s přehledem proměnil Roman Potočný. Baník byl ve druhé půli lepší a Dynamo se zatáhlo. Hosté o své vedení přišli v 86. minutě, Lukáš Havel si do vlastní brány srazil střelu Ondřeje Chvěji. Poté už žádná další branka nepadla, přestože se obě mužstva snažila překlopit utkání na svou stranu.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou! (20:05:26)

Druhá branka Baníku nakonec byla připsána Ondřeji Chvějovi, jenž z dálky pálil těsně před tečí obránce Havla.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:7. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:19.

90+11

90+10
    Stronatiho nákop dokázal Jiří Kladrubský odvrátit. Pootevřených vrátek využili hosté, kteří se dostávali do brejkové situace. Martin Fillo musel faulovat, aby z toho nakonec nebyla pro domácí tým pohroma.

90+9
    Nyní se hraje na středu hrací plochy. Míč drží hostující tým.

90+8
    Rudolf Reiter se po pravém křídle neprotáhl. Budějovičtí obránci včas zakročili, aby ofenzivní cestě rychlonohého záložníka zabránili.

90+8
    Zřejmě dnes přetáhneme 100 minut hry, neboť Lukáš Havel byl ošetřován dlouho. Sudí Ardeleanu tak v tuto chvíli zápas určitě neukončí.

90+7
    Jakub Pokorný předvedl důležitý obranný zákrok. Těsně před Matějkou dokázal míč odkopnout do autu.

90+7
    Martin Fillo vypálil skákavou střelu těsně za pokutovým územím. Tijanimu se jen o chlup nepovedlo balón tečovat.

90+6
    Roman Potočný viděl žlutou kartu.

90+6
    Jan Laštůvka zachytil průnikovou přihrávku na Matějku. Brankář domácích okamžitě poslal míč kupředu.

90+5
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Havel, přichází Maxym Talovierov.

90+5
    Stále se nehraje. Zranění Havla vypadá vážně. Stoper Dynama je odnášen na nosítkách.

90+4
    Lukáš Havel po souboji s Tijanim zůstal ležet na trávníku. Obránce Budějovic je otřesený a zřejmě bude muset i střídat.

90+2
    Centr Martina Filla přistál na hlavě Tijaniho. Druhý jmenovaný byl v obležení obránce a zřejmě si i pomohl loktem.

90+2
    Králik jednoznačně fauloval útočníka Tijaniho, který pro svůj tým vybojoval standardní situaci z velké vzdálenosti.

90+1
    Nastavovat se bude hned osm minut. Je to zcela pochopitelné, neboť se zhruba tři minuty nehrálo kvůli dýmu na hřišti a po druhé brance Baníku také vinou přezkoumávání situace u videa.

90
    Hostující Matěj Valenta zastavil průnik domácích po pravé straně za cenu žluté karty.

Daniel Fekets

Branky: 45. Potočný (pen.), 86. Chvěja (Daniel Tetour) – 23. Šulc (Kladrubský), 38. L. Matějka (Javorek)

Karty:   40. Juroška (OVA), 59. Holzer (OVA), 90+6. Potočný (OVA) – 64. Kladrubský (CEB), 71. P. Novák (CEB), 90. M. Valenta (CEB)

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Juroška (46. Fillo), J. Pokorný, Stronati, Holzer – Jánoš (83. Reiter), Jirásek (46. Chvěja) – Lalkovič (62. Daniel Tetour), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (62. Mu. Tijani).
    Náhradníci: Budinský – Svozil, Fillo, Chvěja, Daniel Tetour, Reiter, Mu. Tijani.

SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný (C) – Kladrubský, L. Havel (90+5. Talovierov), Králik, P. Novák – Čavoš, Javorek (71. Mršić) – Šulc, Havelka (80. M. Valenta), Brandner – L. Matějka.
    Náhradníci: Vorel – Talovierov, Čolić, Bassey, Jánošík, M. Valenta, Mršić.

Rozhodčí: Ardeleanu – Kotík, Hurych

Diváci: 3 900