Brno – Bohemians 1905 0:0 (kon.) | Liberec – Plzeň 4:1 (kon.) | Pardubice – Teplice 2:1 (kon.)
Sparta – Olomouc 3:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
4:1 (3:1)
FC Viktoria Plzeň
Neděle 30.08.2020, 16:30 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 2. kolo

Je za námi utkání druhého kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Slovanem Liberec a Viktorií Plzeň. O vítězství domácího Liberce rozhodl jeho vstup do utkání, když se postupně prosadili Mosquera, Hilál a Hromada a po čtvrthodině hry svítilo na tabuli skóre 3:0. Plzeň vrátil do hry Aleš Čermák, který ve 34. minutě proměnil nařízenou penaltu po faulu Mosquery, na který upozornil VAR. Do konce poločasu Plzeň tlačila, ale další branku nedala. Ve druhém poločase o vítězství rozhodl Jhon Mosquera, který čvrtým gólem eliminoval tlak Plzně. Do konce utkání si Liberec velmi dobře pohlídal takto komfortní vedení a zaslouženě, leč překvapivě poráží Viktorii Plzeň 4:1. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu a úspěšný vstup do nového týdne. (18:29:07)

90+3

90+3
    Na stadionu U Nisy probíhá mohutná děkovačka ve stoje a tribunami zní jednohlasné: "Hoši děkujem!"

90+2
    Kamso Mara mohl vyslyšet fanoušku a dopřát jim pověstné 'bůra'. Sám před Hruškou s dotírajícími obránci na zádech ale přeloboval jak plzeňského brankáře, tak i jeho svatyni.

90+2
    Michal Fukala se snažil dostat před obránce Plzně. Je mu máván a následně i pískán faul.

90+1
    Druhý poločas se nastavuje o tři minuty.

90
    Kamso Mara se pokusil překvapit Hrušku střelou z velké dálky. Mířil nad.

89
    Míč se odrazil od Řezníka až za brankovou čáru. Filip Nguyen uvede míč do hry výkopem.

88
    Liberec se zatáhl a čeká v bloku na možné šance k protiútoku.

87
    Mohamed Tijani hlavou odvrací další centr letící do vápna.

87
    Po obranné hlavičce Kačaraby následuje další plzeňský roh.

86
    Utkání sleduje maximální možný počet diváků, tedy 2488.

85
    Liberec se ubránil a na druhé straně měl Hruška plné nohy práce s dotírajícím Matouškem. Svou práci ale zvládl a míč odkopl.

84
    Plzeň je v tlaku. Po zblokované ráně Beauguela následuje další rohový kop.
    84. Kovaříkovu pumelici k bližší tyči kryl Nguyen

84
    Míč se odrazil ke Kovaříkovi, který vyslal dělovku na Nguyena. Liberecký brankář si připisuje důležitý zákrok.

83
    A další rohový kop pro hosty, kterému předchází tvrdé souboje ve vápně.

82
    Rohový kop pro Plzeň.

82
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Michal Fukala.

Tomáš Honzejk

Branky: 4. Mosquera (Pešek), 11. Júsuf Hilál (Mara), 14. Hromada (Beran), 55. Mosquera – 34. Al. Čermák (pen.)

Karty:   33. Mosquera (LIB), 75. Matoušek (LIB), 76. Rabušic (LIB) – 39. Al. Čermák (PLZ), 45+2. Mihálik (PLZ), 57. M. Havel (PLZ), 72. Hořava (PLZ), 78. Hejda (PLZ), 80. Bucha (PLZ)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:17.
    FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Mo. Tijani, Kačaraba, Mikula (C) – Hromada, Mara – Pešek (82. Fukala), Beran (77. Chaluš), Mosquera (67. Matoušek) – Júsuf Hilál (46. Rabušic).
    Náhradníci: Knobloch – Chaluš, Fukala, Barac, Matoušek, Csáno, Rabušic.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel (65. Řezník), Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (65. Hořava) – Ba Loua (35. Beauguel), Mihálik (46. Káčer), J. Kopic.
    Náhradníci: Staněk – Hořava, Limberský, Beauguel, Řezník, Pernica, Káčer.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Flimmel; VAR: Rejžek, AVAR: Pečenka