Třinec – K. Vary 3:4 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Liberec 0:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 6:7 (1:3 po s.n.)
Mladá Boleslav – Zlín 2:3 (po pr.) | Pardubice – Vítkovice 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Berani Zlín
Pondělí 21.12.2020, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 6. kolo

Ze ŠKOENERGO arény je to pro tentokrát vše. Přeji dobrý večer a u hokeje se těším opět zítra. (20:05:44)

Po úspěchu na ledě Mladé Boleslavi čeká v úterý Zlín zápas v nedaleké Praze, kde jej přivítá Sparta. Bruslaři na svém ledě budou v týž den hostit České Budějovice.

Zlínu se i tentokrát podařilo porazit favorita utkání. Po cenném skalpu Plzně před reprezentační přestávkou porazil na venkovním kluzišti Mladou Boleslav po prodloužení a získává dva body. Potvrdil tak svou vzestupnou tendenci.

Krátce po vstřelení vítězného gólu si ještě hráči obou táborů vyměnili několik peprných slov, ale nakonec odjeli do svých kabin.

63:05 Lukáš VOPELKA - 2:3

63:05
    Zlín právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Ačkoliv měli Boleslavští v prodloužení obrovský tlak, podařilo se ujet LUKÁŠI VOPELKOVI, který překonal Jana Růžičku a rozhodl o dvoubodovém zisku pro zlínský celek. Asistence: Antonín Honejsek.

62:47
    Conor Allen z pravého kruhu těsně minul. Následovala ještě jedna střela domácích, ale výborný Daniel Huf svým již 49. zásahem v zápase svůj tým znovu podržel.

62:13
    Bruslaři se zpoza vlastní brány snaží ještě něco vymyslet.

61:33
    David Šťastný z pravého kruhu trestuhodně netrefil odkrytou bránu.

61:31

61:00
    Do Ševcovy střely si velice obětavě lehl David Nosek, který se svíjí na ledě v bolestech, hosté tak hrají už několik sekund prakticky ve dvou.

60:42
    Beranům se podařilo vyhodit puk až do jejich útočného pásma.

60:26
    Po Jääskeläinově střele z kruhu vyrazil brankář Zlína puk betonem.

60:13
    Bruslaři se usadili v pásmu, zatím ale nevystřelili.

60:01

Hráči jsou už připraveni, bude se hrát čtyři na tři.

Středočeši měli sice v závěru třetiny tlak, ale na rozhodnutí to již nestačilo. Po třech minutách se tak v Mladé Boleslavi bude hrát prodloužení, domácím zbývá ještě minuta a 30 sekund přesilové hry.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 16. Kotala (Pláněk, Jääskeläinen), 48. Flynn (P. Kousal) – 1. Karafiát (Köhler), 7. Řezníček (Šlahař, P. Sedláček), 64. Vopelka (Honejsek)

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Ševc (C), Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík, Allen, Hrbas – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
    Berani Zlín: Huf (Kašík) – Ferenc, Řezníček, M. Novotný, Žižka (C), Nosek (A), Gazda, Hamrlík – J. Ondráček, Karafiát, Köhler – Vopelka, Honejsek, Okál – Šlahař, P. Sedláček, Sebera – Václavek, Poletín, Kubiš (A).

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: hráno bez diváků