Třinec – Motor ČB 6:3 (kon.) | Litvínov – Zlín 1:0 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 2:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Olomouc – Plzeň 1:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 17.11.2020, 14:20 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 13. kolo

Pro dnešek je to ode mne z Třince vše, přeji pěkný zbytek svátečního dne a u dalších online textových přenosů na počtenou! (16:43:39)

Závěrečná třetina žádné překvapení nepřinesla a Oceláři si došli pro své osmé vyhrané utkání v řadě bez větších komplikací. Ve 45. minutě vstřelil svůj první letošní gól Lukáš Jašek, který vymetl levý horní růžek. Hosté ještě upravili skóre na 3:6 v 59. minutě, když Pavel Pýcha v přesilovce pěti proti třem propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Oceláři tak i nadále pokračují ve skvělé vítězné sérii, zatímco České Budějovice si na svou premiérovou výhru v letošní sezóně budou muset ještě počkat.

59:35
    Hosté to ještě zkouší v šesti. Je však jasné, že na nějaké větší zdramatizování zápasu jim moc času nezbývá.
    59:06 Pavel PÝCHA - 6:3

59:06
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor využívá přesilovou hru pět na tři a snižuje skóre na rozdíl tří branek! PAVEL PÝCHA dostal nabito na útočnou modrou a svou střelou k pravé tyči Kořenářovy branky propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Roman Přikryl.

58:51
    Kořenář si připisuje další zákrok a přerušuje hru. Do konce dvojnásobného oslabení zbývá 36 sekund.

58:21
    Další pokus od útočné modré, tentokrát střílel Doležal, jeho rána byla vyražena do ochranné sítě.

58:12
    Pýcha střílel od modré čáry, Kořenář jeho kotouč zachytil do svého náručí.

58:07
    Další faul na třinecké straně! David Musil (TRI) se provinil podrážením.

57:29
    Ondřej Kovařčík (TRI) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

56:46
    O. Kovařčík mohl přidat sedmou branku dnešního zápasu, v úniku jeden na jednoho vstříc Paterovi střílel ke vzdálenější tyči. Budějovický brankář zasáhl svým pravým betonem a kotouč vyrazil.

56:29
    Hosté v plném počtu. Christov je na ledě.

55:23
    Po vhazování střílel od modré čáry Růžička a orazítkoval břevno Paterovy branky!

55:03
    Oceláři jsou v pásmu a začínají s přesilovkovým kolotočem. Jašek našel v mezikruží Zadinu, ten se snažil je přihrávku tečovat, avšak tečovaný kotouč poslal pouze do betonů Patery.

54:35
    Vít Christov (CEB) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

53:46
    Beránek dojel pouze do rohu a o kotouč následně přišel, Oceláři znovu na kotouči.

53:01
    M. Kovařčík se snažil protlačit do útočného pásma, o kotouč ale přišel na modré čáře a na kotouči jsou nyní hosté, kteří míří do útoku.

52:44
    S kotoučem na holi však Jihočeši nic nevymysleli. Komerční přestávka.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 4. Gernát (M. Doudera, Roman), 12. Chmielewski (Jašek, Gernát), 22. Galvinš (Marcinko, Chmielewski), 27. Marcinko (Martin Růžička, M. Doudera), 32. M. Stránský (Martin Růžička, P. Vrána), 45. Jašek (O. Kovařčík, Galvinš) – 22. Michnáč (Raška I, Karabáček), 36. Plášil (Čiliak), 60. Pýcha (R. Přikryl)

HC Oceláři Třinec: Kořenář (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.
    Banes Motor České Budějovice: Čiliak (45. Patera) – Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Slováček, Pavel, Allen – Christov, Venkrbec, Jonák – M. Novák (A), Prokeš, D. Voženílek – Beránek, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Karabáček.

Rozhodčí: Kika, Micka – Lederer, Hlavatý