Litvínov – K. Vary 1:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:4 (po pr.)
Mountfield HK – Olomouc 4:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 1:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 1:5 (kon.)
Třinec – Zlín 5:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 15.11.2020, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

Z Ostravy je to vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (19:07:36)

I když byl po první třetině stav nerozhodný, vítkovičtí se během druhé části dostali dvěma góly do vedení. Brňané ve třetí části navýšili svou snahu, ale zdálo se, že domácí už zápas z rukou nepustí a tři body zůstanou v Ostravě. Pět minut před třetí sirénou ale neudržel domácí Marosz nervy na uzdě a jeho chování bylo sudími ohodnoceno pětiminutovým trestem obohaceným o trest do konce utkání. Kometa v této pětiminutovce nejen, že snížila, ale také srovnala a vynutila si tak prodloužení. V něm se domácím příliš nedařilo, navíc znovu hráli v oslabení. Gólman Svoboda ale dělal, co mohl a tak se v prodloužení nerozhodlo a následovaly samostatné nájezdy. V těch byla úspěšnější Kometa, která překonala domácího gólmana dvakrát, na gólmana hostí se naopak nedařilo nikomu. Brno si tedy odváží na jih Moravy dva body.

Petr HOLÍK - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Autorem vítězné branky je PETR HOLÍK.

4. série
    0:2
    Vítkovičtí budou spoléhat na Tršku, ten se rozjel na hostující branku, ale zakončení mu nevyšlo – 0:2.

4. série
    0:2
    Hosté posílají do boje mladíka Brabence, ten předvedl hezkou stahovačku a posílá puk do horní části branky – 0:2.

3. série
    0:1
    Vítkovičtí budou spoléhat na Hrušku, ten si také počkal na Vejmelkův pohyb, ale k tyči puk neumístil – 0:1.

3. série
    0:1
    Brno vysílá do souboje Holíka a tomu se vyplatilo delší čekání na pohyb Svobody, protože jako první jej překovává – 0:1.

2. série
    0:0
    Za domácí zkusí vyzrát na Vejmelku Vojtěch Polák, jeho prudká střela ale mezeru mezi gólmanovými betony nenachází – 0:0.

2. série
    0:0
    Za Kometu pojede Schneider, ten se také rozjel ze široka, ale jeho prudké zakončení končí na betonech Svobody – 0:0.

1. série
    0:0
    Za vítkovické pojede jako první Lakatoš, rozjel se zeširoka, před brankou zavlnil rameny, ale na Vejmelku to neplatilo – 0:0:

1. série
    0:0
    Jako první se k puku ve středu hřiště staví Klepiš, který ale nedokázal dostat puk k tyči – 0:0.

Jako první odstartuje penaltový rozstřel tým Komety Brno.

64:45
    Kometa se rychle protáhla až k brance, ale Svoboda drží nerozhodný stav.

64:24
    Domácí to znovu zkoušejí, ale i Vejmelka teď svůj tým drží.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 24. Marosz (L. Krenželok, L. Kovář), 39. Lakatoš (Štencel) – 56. Schneider (P. Holík, Freibergs), 58. Schneider (Freibergs, P. Holík), rozh. náj. P. Holík