Litvínov – K. Vary 1:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:3 (0:2 po s.n.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:4 (po pr.)
Mountfield HK – Olomouc 4:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 1:3 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 1:5 (kon.)
Třinec – Zlín 5:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 15.11.2020, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 18. kolo

Tolik už je pro dnešek vše, přeji klidný večer.

Derby tak ovládl Liberec, který si z města automobilů po vyhraném prodloužení odváží dva body, Mladé Boleslavi připadne jeden.

I po závěrečném hvizdu sudích zněly stadionem emoce. Martin Ševc ještě nyní řve na rozhodčí na celý stadion, jeden z hlavních sudí při odchodu do kabiny prohlásil: "Máš trest". Nespecifikoval však, o jaký trest se jedná, proto tento údaj bude k nalezení až po vyhotovení zápisu o utkání. Boleslavští protestovali proti poslednímu gólu, kdy měli hosté srazit Jana Růžičku. Sám gólman se ale k situaci bezprostředně po utkání nechtěl moc vyjadřovat s tím, že se chce nejprve podívat na videozáznam. (20:04:21)

63:09 Tomáš HANOUSEK - 3:4

63:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tlak Bílých Tygrů nebral konce, TOMÁŠ HANOUSEK toho využil a zametl puk do mladoboleslavské branky. Liberec tak v derby zvítězil. Boleslavští hráči a trenéři však proti jedné ze sporných situací protestují, Martin Ševc řval na rozhodčí, Radim Rulík s nimi hovoří. Nicméně platí, že Liberec i přes emočně vypjatý závěr odváží z Mladé Boleslavi dva body. Asistence: Michal Birner, Dávid Gríger.

62:55
    Liberec hraje stále výhodu.

62:40
    Ve výhodě Tomáš Hanousek netrefil odkrytou branku.

61:55
    Severočeši stále drží pásmo, u branky se navíc do sbebe pustili Ševc s Rosandičem. I přes to, že tato situace trvala několik sekund, se rozhodčí rozhodli nechat hru dál plnout.

61:26
    Poprvé v prodloužení se do pásma dostali hosté, jenže Michal Bulíř zvolil místo střely přihrávku na spoluhráče, což se Liberci nevydařilo.

61:14
    Radim Zohorna z levého kruhu trefil jen plexisklo.

60:53
    David Šťastný udělal v mezikruží otočku a vystřelil. Petr Kváča však na boleslavského útočníka dobře viděl a přerušil hru.

60:01

60 minut základní hrací doby nerozhodlo, po několika málo minutách proběhne prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Třetina se dohrává v rohu u liberecké brány.

59:23
    Průnik libereckých hokejistů před Jana Růžičku zastavil ofsajd.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 17. Pláněk (J. Strnad, Bičevskis), 35. J. Stránský (Bičevskis), 46. Lunter (Šťastný, R. Zohorna) – 33. Lenc (Knot, Bulíř), 36. Rosandić (J. Vlach), 38. Lenc (Bulíř, J. Vlach), 64. T. Hanousek (Birner, Gríger)

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Alderson – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.
    Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pařík) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Šír – Rychlovský.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zika, Zemánek

Diváci: hráno bez diváků