Třinec – Mladá Boleslav 3:4 (0:2 po s.n.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 1:5 (kon.)
Liberec – Zlín 2:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Neděle 06.12.2020, 15:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 25. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line textových přenosů napočtenou. (17:41:56)

Třetí třetina započala z gólového hlediska ve 48. minutě, když se výbornou tečí a vyrovnávací trefou blýskl Filip Zadina po nahození od Hrni. V 52. minutě si hosté vzali vedení zpět, když Zohorna vypracoval skvělou gólovou příležitost Máriu Lunterovi, jemuž poté stačilo pouze poslat kotouč do poloodkryté klece. Mladá Boleslav si však ani toto vedení neudržela a Oceláři přispěchali s rychlou odpovědí. V 53. minutě Růžička po Vránově přihrávce zakončoval v předbrankovém prostoru k pravé tyči. V závěru třetiny žádná branka nepadla, a tak se šlo do prodloužení. Ani v prodlužení však dnešní zápas svého vítěze nepřinesl, museli tak rozhodnout samostatné nájezdy. V této herní disciplíně se za hosty prosadili David Bernard s Oscarem Flynnem, naopak ani jeden z Ocelářů recept na slovinského brankáře Krošelja nenašel. Krošelj vychytal všechny čtyři nájezdy domácích a po perfektním výkonu na třineckém ledě se zasloužil velkou mírou na zisku cenných dvou bodů pro Bruslaře. Oceláři tak okusili první letošní porážku na svém ledě.

David BERNAD - 3:4

65:00
    David Bernard po skvělé bekhendové kličce překonal Kořenáře a rozhodl tak o tom, že dva body poputují do Mladé Boleslavi.

4. série
    0:2
    Petr Vrána mířil pouze na lapačku Krošeljeho.

3. série
    0:2
    Oscar Flynn posílá kotouč mezi betony, Kořenář bez šance.

0:1
    Filipa Zadina se snažil rozhýbat slovinského brankáře, to se mu ale nepovedlo a Krošelj v poklidu zasáhl.

1. série
    0:1
    David Bernad skvělou bekhendovou kličkou rozhodil Kořenáře a poslal kotouč za brankovou čáru.

1. série
    0:0
    Matěj Stránský střílel zápěstím k pravé tyči, Krošelj pozorný.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Růžička přišel o kotouč v středním pásmu, Boleslav však vzápětí také ztratila kontrolu nad kotoučem, a tak z celé příležitosti nic nebylo.

63:26
    Stránský po riskantní kličce na modré přišel kotouč, Boleslav však přečíslení 3 na 1 patřičně nevyužila.

62:49
    Najman pálil z pravého kruhu k bližší tyči, domácí brankář přerušuje hru.

62:04
    Cienciala střílel prudce zápěstím z levého kruhu, jeho rána se otřela o masku Kořenáře a vyletěla až za branku.

61:31
    V něm střílel Zadina, Krošelj zasáhl svými betony.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 12. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 48. Zadina (Hrňa, Jašek), 53. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 17. Allen (Cienciala), 21. R. Zohorna (Šťastný), 52. Lunter (R. Zohorna), rozh. náj. Bernad