Litvínov – Pardubice 5:0 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 1:4 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 4:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 4:2 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 2:3 (po pr.)
Třinec – Liberec 0:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Mountfield HK
Neděle 10.01.2021, 16:00 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 34. kolo

Domácí po vyrovnaných dvou třetinách výrazně zabojovali a po třígólové třetině si odnášejí zaslouženě vítězství. Třemi body zazářil kapitán domácích Michal Řepík a také jistý brankář Matěj Machovský, který inkasoval po více než dvou stech minutách, přesto svůj tým několikrát podržel. (18:21:26)

59:53
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:39
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Buchtele – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kevin Klíma – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kelly Klíma – 2 min., hrubost). Po šarvátce rozhodčí vylučuje na obou stranách. Na trestnou lavici odchází dva hráči z každého týmu za hrubost.

58:39
    U Machovského branky se ještě strhla šarvátka. Bude se vylučovat na obou stranách.
    58:15 Michal ŘEPÍK - 4:1

58:15
    Hradeckým se nepodařil přechod do útočného pásma. Roman Horák zachytil kotouč a posunul ho na MICHALA ŘEPÍKA, který trefuje odkrytou branku hostujících. Asistence: Roman Horák.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18
    Hostujícím se nedaří přechod do útočného pásma.

56:53
    Hradečtí zkouší hru bez brankáře, ale zatím pálí jen mimo sparťanskou branku.

56:38
    Hradec Králové dostává možnost další přesilové hry. Za vysokou hůl je vyloučen David Němeček (SPA).

56:22
    Pech se dostal do zakončení. Prostřelit Mazance ale nedokázal.

55:18
    Na puku jsou znovu domácí. Od modré čáry střílel Němeček. Jeho pokus ale Mazanec vyráží

53:50
    Mountfield byl blízko snížení! Pokus Jakuba Lva však zastavila branková konstrukce za Matějem Machovským.

53:01
    Vhazování vyhráli domácím a znovu se snaží probojovat se do útočného pásma. Jejich pokus ale končí ofsajdem.

52:56
    Po Horákově nahození skončil kotouč na hostující střídačce. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.

52:18
    Do šance se dostával Řepík. Jeho pokus byl ale těsně před zakončením zastaven hostující obranou.

51:50
    Rousek vybojoval kotouč v pravém rohu útočného pásma a domácí se opět dostávají do tlaku.

51:18
    Do zakončení se snažil dostat hostující Marek Zachar. Jeho pokus byl ale zastaven domácí obranou a Machovský tak nemusel zasahovat.

Daniel Ryl

Václav Černý

Branky a nahrávky: 14. Tomášek (Piskáček), 42. Řepík (Sobotka, Horák), 44. Němeček (Řepík), 59. Řepík (Horák) – 29. M. Zachar (Kevin Klíma)

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Košťálek, Piskáček (A), Němeček, Poizl, Kalina, Jurčina, Kulhánek – Řepík (C), Horák, Sobotka – Tomášek, Sukeľ, Rousek – Říčka, Pech (A), Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund.
    Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel (A), R. Pilař, F. Pavlík (A), Šalda, Jank, Váchal – Orsava, Koukal, Kevin Klíma – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák (C), Cingel, Perret – Lev, Morong, M. Zachar.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Sobotka, Zíka

Diváci: bez diváků