Motor ČB – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Liberec – Olomouc 1:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 6:3 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:4 (3:4 po s.n.) | Zlín – Sparta 2:4 (kon.)
po s.n. (3:4)
HC Vítkovice Ridera
3:4 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Mountfield HK
Neděle 31.01.2021, 16:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 41. kolo

Vítkovičtí si z dnešního utkání odnášejí cenný bod. V zápase si připsali první gól, hosté ale do první sirény převzali otěže a strhly vedení na svou stranu. Zhruba v polovině zápasu odskočili o další branku, ale domácí reagovali rychle a snížili, závěr třetiny jim vyšel dobře, vytvořili na královehradecké patřičný tlak, který jim ale přerušila siréna ukončující druhou třetinu. Zhruba pět minut před koncem se vítkovičtí mohli radovat z vyrovnání a i poté mohli rozhodnout zápas ve svůj prospěch, když si v útoku počínali dobře. Mazanec byl ale v pohotovosti a zajistil svému týmu prodloužení. V něm mělo více možností domácí mužstvo, ale ani jeden z gólmanů nechtěl připustit změnu skóre. V samostatných nájezdech rozhodovala až druhá série a v ní Lukáš Cingel, díky kterému si Mountfield odváží prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (19:42:13)

Lukáš CINGEL - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ CINGEL.

8. série
    3:4
    Vítkovice chtějí srovnat stav nájezdů Flickem, ten si vytvořil pěknou šanci, ale Mazanec vytasil svou lapačku bleskově – 3:4.

8. série
    3:4
    Podobný scénář jako v předchozím nájezdu Fridrich teď předvedl Cingel s tím rozdílem, že hostující útočník puk do branky dostal – 3:4.

7. série
    3:3
    Vítkovice budou spoléhat na Fridricha, ten se rozjel na branku, před Mazancem zpomalil a chtěl zasunout puk do jeho protipohybu, ale nepodařilo se – 3:3.

7. série
    3:3
    Za hosty to znovu zkusí Smoleňák, Dolejš byl ale rychlejší – 3:3.

6. série
    3:3
    Také Vítkovice znovu vysílají úspěšného Svačinu, ten ale střelu k tyči neproměňuje – 3:3.

6. série
    3:3
    Další sérii nájezdů začnou hosté, Růžička byl v té první úspěšný, ale tentokrát svým pohybem před brankou Dolejše nerozhodil – 3:3.

5. série
    3:3
    k puku se staví kapitán Mountfieldu Smoleňák a jeho střela k tyči končí v brance – 3:3.

5. série
    3:2
    Vítkovičtí vysílají do bitvy svou novou akvizici Flicka a ten hostujícího gólmana překonává – 3:2.

4. série
    2:2
    Šanci strhnout vedení na svou stranu bude mít Orsava, ale jeho střela se odráží od gólmanova betonu do vzduchu – 2:2.

4. série
    2:2
    Domácí Svačina je dalším exekutorem, jeho střela do horní části branky se ujímá – 2:2.

3. série
    1:2
    Hosté budou spoléhat na obránce Gaspara, Dolejš si ale povyjel a vytěsnil hostujícího hráče mimo branku – 1:2.

3. série
    1:2
    Vítkovičtí vysílají do hry Stacha, jeho střela nad vyrážečku ale neprošla – 1:2.

2. série
    1:2
    Za hosty se do středového kruhu staví Cingel, rozjel se zeširoka a posílá puk mezi betony Dolejše – 1:2.

2. série
    1:1
    Za vítkovické pojede dnes dvougólový Fridrich, který si počkal na pohyb gólmana a srovnává na 1:1.

1. série
    0:1
    Hosté vysílají jako prvního Růžičku, ten se rozjel na vítkovickou klec a švihem prostřeluje Dolejše – 0:1.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Fridrich (Schleiss), 34. Hruška (Fridrich, Pyrochta), 55. Fridrich (Stach, Schleiss) – 13. Perret (Koukal), 19. Lev, 33. Smoleňák (Blain, Nedomlel), rozh. náj. Cingel