Sparta – Litvínov 2:4 (kon.)
HC Sparta Praha
2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 25.02.2021, 18:00 • O2 arena, Praha 9 (Libeň) • Tipsport extraliga • 48. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na početnou příště! (20:22:39)

Za severočeským úspěchem dnes stojí jednoznačně gólman Denis Godla, který předvedl naprosto perfektní výkon. Machovský na rozdíl od něj střídal už po necelých patnácti minutách hry a ač Salák následně svůj celek podržel, dotáhnout ho k obratu nedokázal.

Pražané neodehráli špatný duel, doplatili však na svůj nedůsledný defenzivní výkon z první třetiny. Manko dvou branek, které Litvínov následně v prostřední části rozšířil o další zásah, smazat už nezvládli.

V O2 areně je dohráno, Sparta si na své konto připisuje už třetí domácí porážku v řadě a po výsledku 2:4 se jí konečné první místo v základní části zase o trochu vzdálilo. Pokud Třinec zítra zvítězí v Hradci, rozšíří svůj náskok už na propastných sedm bodů.

59:50
    Poslední sekundy utkání ještě okořenila strkanice po levé straně hostující klece, vylučovat se nebude.

59:15
    Pražané opět vyváží puk ven z vlastní třetiny, ani čtyřicet sekund před koncem se nehodlají vzdát.

58:50
    Po střele Pecha se opět přerušuje, minutu a deset sekund před koncem tak uvidíme buly vedle Godly.

58:36
    Domácí zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, Litvínov je ale nepouští do lepších šancí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:33
    ...na kterou už zamířil! Sparta nemá co ztratit a zkouší ještě zdramatizovat duel při powerplay!

57:20
    Alexander Salák pokukuje po střídačce...

56:35
    Verva se už dopředu nežene, v závěru se soustředí zřejmě už jen na bránění svého náskoku.

56:10
    Pech krátkou přihrávkou vysunul do útoku Říčku, po jehož zakončení následovala další skrumáž. Litvínovský gólman ale i tentokrát nepříjemné chvíle ustál.

55:36
    Sparta toho v první polovině přesilovky moc nevymysela, na Godlu dosud neletěla ani jedna střela.

54:37
    Po konci komerční pauzy uvidíme domácí přesilovku, za podrážení je vykázán Viktor Hübl (LIT).

54:08
    Z levé strany zkusil štěstí Pawel Zygmunt, na jehož zakončení si připravený Salák počíhal.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 9. Sukeľ (Forman), 52. Zikmund (Jurčina) – 2. Pospíšil (V. Hübl), 14. Jarůšek, 15. Gerhát, 28. Irving (M. Hanzl, P. Zdráhal)

HC Sparta Praha: Machovský (15. Salák) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Polášek, Němeček, O. Němec, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík (C) – Říčka, Pech (A), Buchtele – Kudrna, Tomášek, Sobotka – Zikmund, Sukeľ, Forman.
    HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Cibulskis, Balinskis, Štich (A), Demel, Ščotka, Irving, Kudla – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Látal, Gerhát, P. Svoboda – Jarůšek, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Gerát, Hynek.