Motor ČB – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Liberec 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 02.10.2020, 18:15 • Tipsport arena, Praha 7 (Bubeneč) • Juniorská liga akademií • 9. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (20:11:19)

Dohráno! Karlovy Vary sice dvěma rychlými brankami na začátku třetí části výrazně zdramatizovaly průběh duelu se Spartou, ta se ale krátce před koncem znovu chopila vedení a podržela si jej až do závěrečné sirény.

59:50
    Krajčík ještě vyváží kotouč do útočného pásma, na větší akci ale už nezbývá čas.

59:24
    Základní hrací dobu uzavíráme v hostujícím pásmu, Sparta drží puk na svých holích a kontroluje hru.

58:58
    Tomov chtěl nahodit puk až za Horáka, kotouč ale ve vzduchu lapil jeden z hostujících hráčů.

58:15
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dovolím si říct, že je rozhodnuto – tři body dnes zůstanou v Holešovicích! JAKUB ZEMBOL si další přesnou dorážkou zadělává na hattrick, tentokrát za gólmana poslal puk po odražené ráně Jana Krupičky – 4:2! Asistence: Jan Krupička.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:37
    Střela z levého kruhu Krbečka nepřekvapila, kotouč se od jeho rukavice odrazil před klec.

56:55
    Energie se nevzdává a chce vyrovnat, Sparta si ale hlídá modrou čáru a nepouští svého soka za ní.

55:59
    Hosté mohli rychle odpovědět, kvalitní šanci před brankou se jim ale nepovedlo využít!

55:33
    Tak pozor, nastavení možná nebude potřeba! Horák poraženě leží v brankovišti, Sparta jde čtyři a půl minuty před koncem znovu do vedení! Nino Tomov vypálil z modré čáry a jeho rána se od JAKUBA ZEMBOLA odrazila před branku, odkud ji forvard doklepl za karlovarského gólmana – 3:2! Asistence: Nino Tomov.

54:24
    Rychlý výpad Sparty ukončil kvalitním zákrokem Horák, který se následně rozhodl puk do hry nevrátit.

54:10
    Do konce základní hrací doby zbývá už jen šest minut, prodloužení se pomalu ale jistě blíží...

53:33
    Po zakázaném uvolnění pražské svatyni se bude opět vhazovat před brankou Jakuba Krbečka.

53:06
    Stejskal se podél mantinelu protáhl do útoku, přes dva domácí hráče se už ale nedostal.

52:37
    Tomov chtěl ke střele vybídnout Krupičku, který ale jeho přihrávku v mezikruží nezvládl zachytit.

52:10
    Kryštof Bulka trpělivě drží kotouč za svou svatyní a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 23. Kulhánek (Tomek, Vandirek), 37. Krupička (Zembol, Tomek), 56. Zembol (Tomov), 59. Zembol (Krupička) – 44. Tureček (Bačo), 46. Rymon (Šmajda, Vogel)

HC Sparta Praha: Krbeček (Čazimi) – Tomov, Vandirek, Tůma, Krutil, Kulhánek (C), Ducháč, Chvátal (A), Tomek – Klimo (A), Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Höll, Václavík, Konečný, Theimer, Kuracina.
    HC Energie Karlovy Vary: Horák (Kubát) – Benda, Cestr, Bulka, Pohanka, Krajčík, Tureček, Vogel, Stejskal – Bačo, Rymon, Sapoušek, Novotný (C), Šmajda, Adámek (A), Seidler, März, Kupčo.

Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Malý.