Motor ČB – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Liberec 3:0 (kon.)
Mountfield HK
5:6 (2:1, 1:4, 2:1)
HC Kometa Brno
Pátek 02.10.2020, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Juniorská liga akademií • 9. kolo

Pro tuto chvíli je to ode mě již vše. Přeji příjemný nadcházející víkend a u dalších online přenosů z juniorského hokeje se těším na počtenou! (19:23:02)

Je dobojováno! Viděli jsme aktivní juniorský hokej s pohybem a šancemi a zakončený jedenácti góly, oko diváka dnes bylo potěšeno. Po úvodním vedení Brna otočil Hradec dvěma rychlými brankami průběžný stav, pak ale přišla druhá třetina. V její první polovině Kometa nasázela soupeři rovnou čtyři branky a vytvořila si pohodlný náskok, Východočeši ale ještě před sirénou jednu branku ukrojili. A i když Brno poté opět odskočilo do tříbrankového vedení, Lvi se nenechali zahnat do kouta a duel ještě pořádně zamotali, čtyři minuty před koncem se jim totiž povedlo vstřelit kontaktní gól! K dokonalosti ale stíhací jízdu už nedokázali dovést, a tak tři body za výhru 6:5 uhájili Moravané.

Za zmínku také stojí, že jsme viděli tři využité přesilovky – dvě na hostující straně a jednu na domácí, Mountfield navíc stihl vstřelit také branku ve vlastním oslabení. A opomenout nesmíme ani dosažený hattrick domácího forvarda Petra Poppla.

59:59
    Ještě se píská zakázané uvolnění Hradce a Jakub Tichý se symbolicky vrací do brány, o osudu duelu je však rozhodnuto!

59:57
    Brněnští vyhráli buly a poslali puk pryč od své brány!

59:53
    Po střetu skončil puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:50
    Hradečtí nahodili kotouč do pásma, nestihli jej ale dojet.

59:38
    Brno vyhrálo vhazování a povedlo se mu vyhodit.

59:37
    Patrik Fajmon vyhodil puk mimo hřiště, za což půjde na dvě minuty za katr, po oddechovém čase tak Hradečtí budou hrát v šesti proti čtyřem!

59:30
    Jakub Tichý míří na střídačku a Hradec zkouší hru v šesti!

59:02
    A Lukáš Pajer měl na holi hattrick, jenže z dorážky trefil tyčku!

58:42
    Marek Pelda střílel přes clonu, ale přestřelil!

58:12
    Východočeši jsou zpět v pásmu, pod tlakem hostů se ale motají jen kolem mantinelů.

57:46
    Kryštof Lang neusměrnil nahozený puk mezi tři tyče, Kometě se pak povedlo dostat touš na druhou stranu hřiště.

57:33
    Jakub Naar střílel od modré jen do brankáře, následně dobruslil vyhozený puk tak, aby se hostům pískal icing.

57:00
    A další hvizd přerušuje hru z důvodu domácího ofsajdu.

56:51
    Následná rozehrávka Mountfieldu doletěla jenom na icing a vhazovat se tak bude u Tichého.

56:37
    Nyní si domácí hráči dávali vedle brněnské brány přednost tak dlouho, až se kotouče ujali hosté a odvezli ho pryč.

56:13
    Hradec je v útočném pásmu, Brno jej ale drží u mantinelu v boji o puk.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 18. Pajer (Moravec), 19. Poppel (T. Pinkas, Naar), 35. Poppel (Lang, Budina), 55. Poppel, 56. Pajer (T. Pinkas, Pelda) – 14. Bartes (Dufek, Krška), 21. Malý (Šalé, Holemý), 23. Žák, 24. Krška (Malý, Němec), 29. Studený (Postava), 50. Vašíček (Studený)

Mountfield HK: Sajdl (24. Tichý) – Králik, M. Pinkas, Naar (A), Janoušek, Perička, Pelda – Lukačka, Matěj Beneš, Gaspar, T. Pinkas (C), Kašpar, Lang, Pajer, Michal Beneš, Budina, Šedivý, Moravec, Poppel.
    HC Kometa Brno: Postava (Rachůnek) – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý (C), Běhůnek, Studený (A), Němec – Žák, Šalé, Bartes, Hrnčíř, Dufek, Sever, Malý (A), Krška, Vašíček, Boltvan.

Rozhodčí: Barek – Pechánek, Bohuněk