Ottawa – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Philadelphia 9:0 (kon.) | Winnipeg – Montreal 4:3 (po pr.)
Vegas – San Jose 5:4 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:7 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0) Stav série: 1:0
Mountfield HK
Čtvrtek 18.03.2021, 19:00Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Úvodní zápas čtvrtfinálové série mezi Libercem a Hradcem je u konce a první bod nakonec získávají Tygři. Mountfield přitom měl lepší vstup do zápasu a v polovině zápasu vedl už o tři branky. Pak ale Liberečtí začali tlačit a nakonec se jim při powerplay podařilo vyrovnat. V následném prodloužení měly oba celky nadějné šance, oba brankáři ale drželi své týmy. Necelých pět minut před koncem se ale do samostatného úniku dostal Michal Birner a vystřelil Liberci první výhru v sérii.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera. (22:15:35)

76:10 Michal BIRNER - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

76:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    Obrat je dokonán! Po chybě Richarda Nedomlela na modré čáře se do samostatného úniku dostal MICHAL BIRNER, který propálil Marka Mazance a vystřelil tak Tygrům důležitý první bod. Bez asistence.

75:30
    Adam Musil a Jaroslav Vlach teď dobře šetří cenné vteřinky v útočném pásmu.

75:05
    Dělovku Kellyho Klímy vyrazil Petr Kváča jen před sebe, kde byl Aleš Jergl, kvůli dobrému obrannému zákroku Ronalda Knota ale do poloodkryté branky zakončit nedokázal!

74:38
    Mountfield má velký tlak, zatím z něj ale žádnou větší šanci nevytěžil.

73:54
    Domácí se v úvodu oslabení osvobozují.

73:38
    Tak tohle je velká smůla pro Tygry. Petr Kolmann (LIB) vyhodil kotouč mimo hřiště a je vyloučen za zdržování hry.

73:13
    Na druhé straně dobře držel kotouč Radan Lenc, nakonec ale hru přerušila posunutá branka. Následuje komerční přestávka.

72:14
    Marek Zachar se hezkou otočkou uvolnil a vypálil, na Petra Kváču však nevyzrál.

71:32
    Hradec opět začíná hrát aktivněji, Ronald Knot teď pouze vyhazuje na zakázané uvolnění.

70:36
    Petr Jelínek se zčistajasna zjevil sám v mezikruží, ani on ale Mazance nepřekonal!

70:26
    Hosté v plném počtu. Ani Tygři početní výhodu nevyužili.

70:06
    Obrovská šance Bílých Tygrů! Střela Jaroslava Vlacha byla zblokovaná pouze na hůl Adama Musila, proti němu se ale neskutečně přesunul Marek Mazanec!

69:20
    Dávid Gríger zpoza branky poslal přihrávku na modrou čáru Ronaldu Knotovi, tomu ale puk přeskočil hokejku a Tygři musí začínat opět od začátku.

68:38
    Nahození Michala Birnera před brankou tečoval Dávid Gríger, puk ale šel těsně mimo branku!

68:26
    Teď si přesilovku zahrají zase Tygři! Na trestnou lavici usedl Dominik Graňák (MHK) za držení.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 34. Gríger (Knot, Birner), 54. Lenc (A. Musil, Birner), 59. A. Musil (Lenc), 77. Birner – 17. Kelly Klíma (Nedomlel), 25. V. Růžička, 29. Orsava (F. Pavlík)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík.
    Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp, Graňák – Kelly Klíma, Kevin Klíma, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Lev, M. Zachar – R. Pilař, Koukal, Smoleňák – J. Veselý.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Brejcha, Špringl

Diváci: Bez diváků