Montreal – Edmonton 3:2 (po pr.) | Boston – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Ottawa 4:3 (kon.)
St. Louis – Vegas 1:6 (kon.) | Minnesota – Colorado 4:5 (kon.) | Calgary – Toronto 3:5 (kon.)
Los Angeles – Arizona 2:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
1:4 (0:0, 1:2, 0:2) Stav série: 0:3
Rytíři Kladno
Úterý 06.04.2021, 17:30 • RT TORAX ARENA, Ostrava – Poruba • Play-off Chance ligy • Semifinále

To už je ode mě z porubské RT TORAX ARENY vše. Přeji hezký zbytek večera a u nějakého z dalších online přenosů na počtenou. (20:11:31)

Zítra od 17:30 se tak Porubští budou ze všech sil snažit o prodloužení své vlastní sezóny, Rytíři zase o postup do vytouženého finále.

Je konec. Kladenští Rytíři dokázali i potřetí v této sérii otočit skóre zápasu a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujímají vedení už 3:0.

Všechno začalo pro Porubu dobře, když se po bezgólové první třetině prosadil ve dvacáté čtvrté minutě Marek Špaček. Bohužel pro Ostravany znovu přišel nezvládnutý závěr druhé periody a v něm góly Nicolase Hlavy a Antonína Melky. V padesáté třetí minutě potom zvýšil kladenské vedení už na 3:1 Patrik Machač, načež už Porubští odpadli a zápas už se v podstatě jen dohrával. Kladenské vítězství potom necelou minutu a půl před koncem podtrhl svým gólem do prázdné branky Tomáš Pitule.

59:53
    Zřejmě poslední vhazování tohoto zápasu proběhne po levici Košarišťana.

59:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Kubík – 2 min., podrážení).
    58:42 Tomáš PITULE - 1:4

58:42
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! TOMÁŠ PITULE se chopil puku ve středním pásmu a i přes značný odpor kladený Dušanem Žovincem dovezl puk až do opuštěné porubské klece. Asistence: Ondřej Machala.

57:56
    Poruba to zkouší bez brankáře!

57:51
    Oddechový čas pro domácí.

57:32
    Zápas se už v podstatě dohrává pouze z povinnosti. Rytíři už i přes své oslabení na ledě dominují.

56:51

56:33
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Pitule – 2 min., sekání).

56:07
    Poruba už je ve čtyřech.

55:24
    Kladno je teď v porubském obranném pásmu jako doma. K většímu ohrožení branky se však zatím nedostali.

54:51
    Oddechový čas pro hosty.

54:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., hrubost).

54:23
    S Fryeovou ranou od modré si Foltán poradil bez větších problémů.

54:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

David Kubatík

Branky a nahrávky: 24. Špaček (Hudeček, Teper) – 35. Hlava (Melka, S. Zacharčuk), 40. Melka (Filip, Hlava), 53. Machač (Hlava, Kubík), 59. Pitule (Machala)

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – Žovinec, T. Voráček, Urbanec, Teper, Kozák (C), Szathmáry, Slavík – Špaček, Hudeček, Kanko – Korkiakoski, Adam Raška I, Stloukal – Hotěk, T. Jáchym, Pořízek – Brodek, Toman, Endál (A).
    Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Marosz, Filip, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Kubík, Machač, Š. Jelínek.

Rozhodčí: Pražák, Vrba – Jindra, Polák

Diváci: Bez diváků