Jihlava – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 5:4 (4:3 po s.n.) | Hvězda Praha – PZ Kladno 8:0 (kon.)
Technika Brno – Tábor 3:1 (kon.) | Třemošná – Plzeň 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:3 (kon.)
Motor ČB – Kobra 7:1 (kon.) | Kometa Brno – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Třinec – Zlín 10:3 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 4:6 (kon.) | Poruba – Vsetín 6:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:8 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 18.09.2021, 13:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z utkání dorostu je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a příští sobotu opět na počtenou.

Přeji krásnou sobotu a vydařenou neděli. (15:45:54)

Do třetí třetiny vlétl Vsetín s odhodláním se stavem 3:2 něco udělat. Od prvního střetu puku s ledem to bylo hodně znát. Jenže. Poruba je v obraně hodně kvalitně připravená a i když se přihodí zádrhel, škobrtnutí, dokáže soupeře eliminovat. Navíc do útoku je RT TORAX také silný což ve třetí třetině patřičně ukázal. Těsně před koncem první minuty třetího dějství navýšil vedení Tadeáš Kalužík, který tři minuty před koncem základní hrací doby dokonal čistý hattrick. A aby toho nebylo na Vsetínské málo, za minutu se opět dívali na porubskou radost, když Čadu překonal Dominik Konečný.

ROBE Vsetín měl utkání dobře rozehrané. Co na tom, že Poruba mu dvakrát stav vyrovnala a šla do brankového vedení. Třetí třetina se ale nevyvedla.

To RT TORAX Poruba se doma raduje z výhry poprvé a za výkon v poslední dvacetiminutovce zaslouženě.

59:08
    Hraje se už v poklidu. Vsetín body už získat nemůže a Poruba je už dost namlsaná a těší se na první domácí oslavy.

58:56
    Pejchal ukočíroval domácí obranu a zůstal v útočné třetině. na pomoc mu přijel Budín, ovšem ke střele se vsetínští snajpři nedostali. Puk jim utekl do pravého rohu.

58:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Destrukce vsetínské obrany pokračuje. DOMINIK KONEČNÝ navyšuje vedení na 6:2. Asistence: Tomáš Wendelín.

56:57
    TADEÁŠ KALUŽÍK získává čistý hattrick poté, co mu parádně nahrál kapitán David Moravec. Asistence: David Moravec.

56:13
    Stasiuk otočil směr hry ve středním pásmu, když sebral kotouč Šedlbauerovi. Ten svou chybku napravil a nedovolil porubskému útočníkovi dále pokračovat.

55:50

55:21
    Teď se Poruba usazuje před Čadou. Dělovka Šrubaře neměla přesné míření.

54:50
    Minuta oslabení Vsetína je pryč. Dokázal držet soupeře mimo své pásmo.

53:50
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Zedek – 2 min., nesportovní chování).

53:01
    Na Chylíkovi si teď vlámal zuby i Urge. Puk je v lapačce porubského brankáře.

52:40
    Útočník Kalužík byl zablokován, tak to s pukem zkusil Vehovský, ale až Moravec dostal prostor vystřelit. Čada jen tak tak puk betonem zastavil a dorážku Tadeáše Kalužíka také dokázal zastavit. Ale pěkně se protáhl.

52:29
    Bude se vhazovat před Chylíkem. Poruba zahrála puk přes všechny čáry.

51:50
    ROBE je pod tlakem. Snaží se držet soupeře u mantinelu, aby se nedostal do střeleckých pozic.

51:26
    Chylík vytěsnil pokus Budína.

50:32
    Wendelín rozjíždí akci od vlastní modré. Šrubař sekunduje a je z toho velmi nebezpečná akce.

49:02
    Moravec vyhrává buly před svou brankou a okamžitě se do útoku žene Vehovský s Kalužíkem. Herman s Kotrlou je pokryly a na druhé straně se musel v brankovišti činit Chylík. Kovář ani Škarka neuspěli.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Wendelín (Kršík), 27. Vehovský (Kalužík T.), 29. Kalužík T. (Vehovský), 41. Kalužík T. (Vehovský), 57. Kalužík T. (Moravec), 58. Konečný (Wendelín) – 3. Dočekal (Juráň, Urge), 23. Dočekal (Zedek, Juráň)

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Michalčík, Jeřábek, Kršík, Pavlíček, Glos, Janeček, Kalužík J., Kyjovský – Vehovský, Moravec, Kalužík T. – Wendelín, Šrubař, Konečný – Szcześniak, Murín, Stasiuk – Veselý
    VHK ROBE Vsetín: Čada (Konečný) – Stodůlka, Zedek, Hrdinka, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Urge, Koláček, Juráň, Kovář, Škarka, Budín, Frolo, Pejchal, Dočekal

Rozhodčí: Holibka – Kociňák, Jiráček