Zlín – HK MD Šumperk 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 6:1 (kon.)
Třinec – Havířov 8:0 (kon.) | HC Litvínov – Hvězda Praha 2:4 (kon.) | Technika Brno – Pardubice 1:4 (kon.)
Poruba – Vítkovice 5:6 (kon.) | Mladá Boleslav – PZ Kladno 15:0 (kon.) | K. Vary – Liberec 4:1 (kon.)
Třemošná – Chomutov 1:11 (kon.) | Jihlava – Kobra 6:2 (kon.) | Sparta – Slavia 3:4 (po pr.)
Tábor – Mountfield HK 2:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 1:3 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:7 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
HC Olomouc
Čtvrtek 25.11.2021, 16:00 • Winning Group Arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Děkuji vám za pozornost a těším se na vás při dalším textovém přenosu.

Dnešní utkání sledovalo 79 diváků. (18:03:22)

Zápas nakonec končí úplně jinak, než se z úvodu zdálo! Už ve 14. minutě totiž udeřil obránce Sebastian Mitro, který nahozením od modré čáry rozvlnil síť olomoucké branky. Kohouti reagoval ve 31. minutě, kdy zapsal přesný zásah ve vlastním oslabení Jakub Najman. Brno na nic nečekalo a ještě před koncem prostředná části hry vsítilo branku, která je posunula opět o gól blíže k vítězství. Postaral se o ni další obránce a to Libor Kuswito. Třetí třetinu však ovládli hosté, kteří byli jako vyměnění. Nejprve přišlo srovnání z hole Dominika Jeřábka a v 46. minutě tentýž hráč vstřelil rozhodující branku na 3:2. Jeřábek byl ve třetí třetině úplně všude a deptal obranu domácího týmu. Na hattrick však nakonec nedosáhl, i když k němu byl mnohdy hodně blízko. Kometa tak ztratila slibně se vyvíjející zápas a proti Olomouci dnes nebere ani bod.

59:59
    Oddechový čas pro hosty.

59:59
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění, do konce základní hrací doby už zbývá pouze jedna vteřina.

59:30
    Belan mohl zakončit do prázdné branky, obránce Zubíček si ho pohlídal a na poslední chvíli mu kotouč vypíchl.

58:58
    Oddechový čas pro domácí.

58:28
    Jan Kavan opouští branku a Kometa zkouší hrát v šesti hráčích na ledě!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:40
    Pastrnek nahodil kotouč od modré čáry, pro Kavana jednoduchá práce, vhazuje se po jeho pravé ruce. Tohle však Olomouci vyhovuje a hraje nyní takticky vyspěle.

56:57
    Ondřej Kos spěchal proti brankáři Čerbákovi a snažil se puk poslat nad jeho pravý beton. Střelu však nezvedl dostatečně a brankář hostů možná i s trochou štěstí zasahuje!

56:15
    Hanáci s pukem na hokejkách, Drábek zavezl do pásma, Galvas několikrát objel prostor branky, avšak nikdo nezakončil.

55:43
    Kometě se krátí čas, buly v útočném pásmu nyní prohráli avšak Zubíček ještě zabojoval. I tak ale Olomouc vyhodila do bezpečí a sbírá drahocenný čas.

55:09
    Lukáš Eich hned po vhazování vystřelil od modré čáry a možná puk ještě někdo lehce tečoval. Gólman Čerbák schoval puk mezi betony, avšak nebyl si vůbec jistý, proto si raději ještě kontroloval, zda mu puk nevypadl.

54:50
    Z přečíslení 3 na 2 zakončoval po Halačkově přihrávce Kuswito, který dnes již jednou skóroval. Čerbák připisuje další úspěšný zákrok.

54:15
    Vrána poslal od modré kotouč na Dominika Jeřábka a ten se snažil obhodit Kavana a završit tak svůj hattrick. Domácí gólman byl proti a ještě drží šanci Komety na tři body.

53:45
    Pavlík obkroužil branku, vydal se až na modrou čáru, odkud zkusill nahodit puk na případnou teč. Jeho pokus se zastavil až na zadním mantinelu, Kometa však v tlaku pokračuje.

Libor Novák

Branky a nahrávky: 14. Mitro (Kos), 39. Kuswito (Rakus, Kos) – 31. Najman (Belan, Bohatý), 42. Jeřábek (Pastrnek), 46. Jeřábek (Marek)

HC Kometa Brno: Kavan (Matoušek) – Antony, Zubíček, Spanel, Eich (C), Mitro, Kuswito, Vyhlídal – Kos, Rakus (A), Pavlík, Halačka, Nesvadba, Brabenec, Červenka, Volf, Škodík, Nekvapil (A)
    Trenér: Radek Bělohlav

HC Olomouc: Čerbák (Ždánek) – Drábek (C), Marek, Němec, Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Miškovský (A), Kučera, Najman, Navrátil, Jeřábek, Pastrnek, Konobejl, Neoral, Belan
    Trenér: Jan Křivohlávek

Rozhodčí: Karpíšek – Smetková, Jurčík