Pardubice – Hr. Králové 0:0 (kon.) | Ostrava – Olomouc 1:0 (kon.) | Zlín – Slovácko 1:0 (kon.)
Č. Budějovice – Plzeň 0:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:0 (0:0)
SK Sigma Olomouc
Sobota 19.02.2022, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 22. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou. (16:57:20)

Je dobojováno a v Ostravě propuká radost z vítězství. To se však nerodilo snadno, jelikož celý zápas byl jeden velký boj skromný na šance. Jedinou zajímavější možnost první půle měl na svědomí Ekpai, jenž po rohovém kopu hlavičkoval nad.

Po pauze se již fanoušci dočkali více šancí. Tu první měl v 52. minutě Almási, který ale z těžké pozice v sedě zakončoval do rukavic Stejskala. Poté se třikrát připomněla Sigma. V 63. minutě podržel ve dvou případech svůj tým Jan Laštůvka. Ten nejprve vychytal hlavičku Beneše na brankové čáře a poté zlikvidoval i možnost Breiteho. V 75. minutě si trochu překáželi při zakončení Chytil s Gonzálezem a opět z toho vyšel vítězně domácí brankář. Jediný gól duelu tak padl až v 81. minutě, když do vráceného míče po rohovém kopu položil nůžkami Jakub Pokorný, jenž parádním zakončení rozhodl tento zápas. Baník si tak díky výhře 1:0 upevnil 4. místo v lize.

90+3

90+3
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Jan Juroška.

90+2
    Rohový kop byl odvrácen k Navrátilovi, jenž z dvaceti metrů napálil volej vysoko nad bránu Ostravy.

90+2
    Baník se po hlavičkovém souboji domáhal odkopu od brány, ale místo toho následuje roh Sigmy. To se nelíbilo Janu Laštůvkovi, jenž vystartoval na sudího, který ho hned zchladil žlutou kartou.

90+1
    Baník nyní neudržel míč u rohového praporku příliš dlouho a vpřed již spěchají hosté.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Daněk na přední tyči hlavičkoval míč vysoko nad a poté vzteky nakopl reklamní panel, za což od sudího vyinkasoval žlutou kartu.
    89. Jedovku Navrátila vytěsnil Laštůvka

89
    Navrátil napřáhl k zajímavé ráně z pětadvaceti metrů, kterou konečky prstů vyrazil Jan Laštůvka na rohový kop.

88
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Juraj Chvátal, přichází Florent Poulolo.
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Tomáš Zahradníček.

88
    Kaloč výborně zahrál proti Růskovi u postranní čáry a vybojoval tak pro Baník míč. Ten uvede do hry odkopem Jan Laštůvka.

87
    Baník ustrážil centr Navrátila na přední tyči a Fleišman posléze trefil právě Navrátila svým odkopem, a tak se bude kopat od brány Ostravy.

86
    Ndefe nyní zápasnickým způsobem složil zřejmě Gonzáleze a Sigma bude rozehrávat z vlastní poloviny.

84
    Sigma se snažila o srovnání, avšak centr z levé strany dopadl za bránu Laštůvky, který tak bude moci odkopávat.
    81. Jakub POKORNÝ - 1:0

81
    Baník právě vstřelil branku!
    Nyní se domácí přeci jen dočkali a po parádní brance se ujímají vedení! Rohový kop ze zadní tyče vracel na střed vápna Klíma, který přesně našel JAKUBA POKORNÉHO, který vystřihl fantastické nůžky, který zapluly mimo dosah Stejskala.