Č. Budějovice – Zlín 2:2 (kon.) | Slovácko – Olomouc 1:0 (kon.) | Liberec – Teplice 0:1 (kon.)
Sparta – Ostrava 2:1 (kon.)
AC Sparta Praha
2:1 (2:1)
FC Baník Ostrava
Sobota 02.04.2022, 19:00 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • FORTUNA:LIGA • 27. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:8. (21:05:19)

Sparta na Letné v dramatickém zápase poráží ostravský Baník 2:1, když o finálním skóre bylo nakonec rozhodnuto už během prvního poločasu.

Už v osmé minutě otevřel skóre hostující Svozil, po dalších osmi minutách vyrovnal Adam Hložek a trefa Tomáše Wiesnera ze 41. minuty se ukázala být vítěznou.

Po přestávce už Sparta na trávníku zcela dominovala a výsledný rozdíl ve skóre mohl být mnohem vyšší, sparťané ale své velké šance nedokázali dovést do úspěšného konce, přesto si před patnáctitisícovou návštěvou dokázali těsné vedení bez potíží pohlídat.

90+4

90+4
    Baník se marně pokoušel o závěrečný nápor, výsledkem byl jen protiútok Sparty čtyř proti dvěma, domácím se ale vystřelit nepovedlo.

90+3
    Při dalším sparťanském brejku Haraslín prošel středem hřiště jako nůž máslem, pak posunul míč do běhu Karabcovi, toho ale hosté nepustili do koncovky.

90+2
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Jiří Boula.
    90+1. Hložek sebral odražený míč a jedovku poslal nad bránu

90+1
    Do další střelecké příležitosti se dostal Adam Hložek, jeho rána ze střední vzdálenosti ale byla nepřesná.

90+1
    Rozhodčí Klíma oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    I v samém závěru je na Letné skvělá atmosféra, kterou vytvářejí oba početné fanouškovské tábory.

90
    Po Svozilově dlouhém nákopu je pískán faul Ladislavu Almásimu.

89
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Adam Karabec.

89
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází David Pavelka.

89
    Martin Vitík ještě zpětně vidí žlutou kartu za faul, po němž rozhodčí Klíma ponechal výhodu.

88
    Ekpaiovi se vůbec nepovedlo zpracovat míč u postranní čáry, ukopl si jej do zámezí a vhazovat může Sparta.
    87. Další akce z levé strany, Hancko pálil doprostřed

87
    Ekpaiův dlouhý aut odhlavičkoval Hancko, po sérii soubojů pak Dočkal vyslal do protiútoku Haraslína, ten se do koncovky nedostal, v pokračování akce si ale Hancko znovu naběhl z pozice stopera naběhl do pokutového území a opřel se do Höjerovy přihrávky, mířil však do středu branky, kde byl připravený Laštůvka.