Třinec – Motor ČB 4:0 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:0 (kon.)
Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:0 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 10.09.2021, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 1. kolo

Já se s Vámi tímto loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:31:33)

Střely: 44 – 17

Je konec. Domácí oslavují, neboť se jim povedlo v úvodním utkání této sezóny zvítězit 4:0 nad Plzní.

Branky začaly padat až ve druhém dějství, když se chvilku po sobě trefili Marek Hecl a Juraj Mikuš. Robert Říčka přidal těsně před koncem prostřední třetiny třetí branku a v té poslední uzavřel definitivně skóre.

Brankář Dominik Frodl vychytal při svém debutu čisté konto, David Cienciala zaznamenal tři asistence!

Nejlepší hráč Pardubic: Robert Říčka (2+0)
    Nejlepší hráč Plzně: Petr Kodýtek (0+0)

Dnešní utkání sleduje 7280 diváků.

59:50
    Po střele Hecla bude následovat ještě jedno vhazování.

58:42
    Kousal dnes nemá v koncovce štěstí. Tentokrát pálil z levého kruhu, ale Furch si s jeho projektilem poradil.

58:06

57:57
    Kantner (PLZ) se provinil nebezpečným zákrokem, za krosček míří na dvě minuty na trestnou lavici.

57:33
    Za obrovského potlesku domácích fanoušků se povedlo Dynamu vyhodit až k Furchovi.

57:09
    Domácí jsou ve čtyřech, Škoda nadále v tlaku a na puku.

56:45
    Hosté svého soupeře uzamkli v jeho třetině, jenže obětaví hráči Dynama nepouští střelecké pokusy až na svého brankáře.

56:06
    Ale bude to mít těžké, protože Dynamo míří do tří. Dvě minuty za hákování dostal Robertson (PCE).

55:36
    Obětavý Cienciala schytal dělovku od modré čáry, domácí dělají vše pro to, aby Frodl ozdobil svůj debut v jejich týmu vychytanou nulou.

55:09
    Paulovič (PCE) pyká za sekání, takže hosté mají možnost alespoň snížit.

54:40
    Frodl si po delším čase sáhl na puk, když musel vyrazit střelu z pravého kruhu. Mezitím stadionem koluje již třetí mexická vlna, fanoušci Pardubic jsou v ráži.

53:23
    Pardubické útočné snažení pokračuje. Furch páté brance odolává, nevyzrál na něj ani Hecl, kterého skvěle našel Košťálek.

52:33
    Furch si nyní poradil s Musilovým bekhendem, následná dělovka Koláře byla zblokována mimo.

51:52
    Dynamu se nepovedl přechod do útočného pásma – ofsajd. Vhazuje se ve střední třetině.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 25. Hecl (Cienciala), 27. Mikuš (Blümel, Nakládal), 40. Říčka (Cienciala, J. Kolář), 52. Říčka (Cienciala, Košťálek)

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal (C), Vála, J. Kolář (A), Hrádek – R. Kousal, Paulovič, Camara – A. Musil, Poulíček (A), Blümel – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík.
    HC Škoda Plzeň: D. Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, V. Lang, J. Kindl (C), L. Kaňák – Bulíř, Mertl, Dzierkals – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – Suchý, P. Musil, Kuťák – Malát, Přikryl, Kantner.