Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Zlín – Kladno 1:5 (kon.) | Liberec – Olomouc 4:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Motor ČB 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Neděle 07.11.2021, 16:20 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 23. kolo

Je dobojováno! Pražská Sparta slaví pod Špilberkem důležité vítězství, které ukončuje její černou sérii trvající osm zápasů v řadě. Pražané mohou být spokojeni s průběhem třetí třetiny, kdy předvedli poctivý defenzivní výkon a krátce po přesilové hře odskočili podruhé v zápase do dvoubrankového vedení, když se prosadil Roman Horák. Kometa se snažila ještě něco vymyslet v závěrečné power-play, ale poslední slovo měl Erik Thorell, jenž trefou do prázdné branky korunoval svůj skvělý osobní výkon v dnešním utkání, když zaznamenal čtyři kanadské body.

Z mé strany je to pro delší dobu z Brna vše, Tipsport extraligu nyní čeká reprezentační přestávka. Děkuji za pozornost při sledování přenosu a z jižní Moravy vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Peter Mueller (KOM)

Erik Thorell (SPA) (19:00:09)

59:27
    Rozhodčí nakonec trestali, Brno si ještě zkusí krátkou početní výhodu.

59:27
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Daniel Rákos – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Pavelka – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

59:27
    Za brankou Saláka vznikla potyčka, ovšem zdá se, že rozhodčí už vylučovat nebudou.

59:27
    Salák schoval puk v lapačce po střeleckém pokusu z hole Rákose.
    59:05 Erik THORELL - 2:5

59:05
    Sparta právě vstřelila branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto! Brněnskému hráči na modré čáře přeskočil puk hokejku a toho zužitkoval ERIK THORELL, když dopravil puk do odkryté branky Brna.

58:14
    Polášek s odrazem plexiskla posílá puk mimo ledovou plochu, vhazování se opakuje.

58:11
    Kometa jde do hry v šesti, Klimeš sedí na střídačce, vhazuje se před brankou Sparty.

58:11
    Oddechový čas pro domácí.

58:08
    Nahozený puk dojel Kollár, osamocen před Salákem však nedokázal přesně zamířit!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Kometě se znovu nedaří přechod přes střední pásmo, Sparta bojuje teď o puk za brankou Klimeše.

56:59
    Dnešní utkání sleduje 7187 diváků.

56:49
    Prudký projektil z hole Holíka zablokoval obětavě Pavelka, Sparta následně vyhodila na zakázané uvolnění.

56:14
    Kučeřík neudržel puk na modré čáře, Kometa musí útočné pásmo vyklidit.

55:43
    Kometa se snaží vypracovat si prostor v útočném pásmu, jeji snahy o střelu jsou však zatím nepřesné.

54:41
    Kometu můžou dnes mrzet neproměněné vyložené šance, Sparta se totiž znovu zkonsolidovala a drží puk daleko od Saláka. Následuje komerční přestávka, pak se bude vhazovat v brněnském obranném pásmu.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 17. Krištof (P. Mueller), 33. Zaťovič (P. Mueller) – 5. Matuškin (E. Thorell, R. Horák), 7. F. Chlapík (E. Thorell, Moravčík), 34. Hašek (Moravčík, Vitouch), 47. R. Horák (Matuškin, E. Thorell), 60. E. Thorell

HC Kometa Brno: Klimeš (Tomek) – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), D. Mikyska, Bartejs – Kollár, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – M. Haščák, Ostřížek, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Vincour.
    HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Matuškin, Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek (A), Tomáš Dvořák, Radek Jeřábek – J. Konečný, R. Horák, M. Řepík (C) – E. Thorell, F. Chlapík, Prymula – T. Jandus, D. Kaše, M. Forman – Z. Doležal, Vitouch, Šmerha – Hašek.

Rozhodčí: Kika Obadal – Lederer, Rožánek