Sparta – Liberec 4:1 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
HC Olomouc
Neděle 28.11.2021, 15:30 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 27. kolo

Oceláři potvrdili roli papírového favorita nakonec jednoznačným vítězstvím, o kterém ale rozhodla až závěrečná třetina a čtyřbranková třinecká palba. Olomouc bez Davida Krejčího v sestavě byla čtyřicet minut minimálně vyrovnaným soupeřem, v závěrečné třetině ale Hanákům jakoby došly síly a Oceláři nakonec zápas zvládli s velkým náskokem. (17:49:31)

59:26 Michal KOVAŘČÍK - 5:1

59:26
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak ještě jeden gól, Oceláři závěr zápasu proměňují v exhibici: MICHAL KOVAŘČÍK se natlačil za obranou, hezkou kličkou si položil brankáře a poslal kotouč za jeho beton. Asistence: Roman Szturc.

59:09
    Zakázané uvolnění Třince.
    58:58 Andrej NESTRAŠIL - 4:1

58:58
    A Oceláři tenhle zápas zvládnou, jejich vítězství definitivně zpečetil ANDREJ NESTRAŠIL, který po přihrávce O. Kovařčíka trefuje prázdnou branku. Asistence: Ondřej Kovařčík.

58:49
    Lukáš odjíždí na střídačku, hosté v šesti!

58:26
    Dravecký v brejku našel hůl Michala Kovařčíka, který puk lehce tečoval. Lukáš byl bez šance, ale kotouč těsně minul tyčku!

57:40
    Patrik Hrehorčák sám za obranou nic nevymýšlel, pálil příklepem a trefil brankáře!

57:17
    Oceláři mají hru pod kontrolou a kombinují na vlastní polovině.

56:39
    Nestrašilova formace teď dlouho držela kotouč v útočném pásmu. Hostům se čas krátí.

55:55

55:32
    Hosté propadli na vlastní modré, Kundrátek šel do přečíslení 2 na 1 podporován Draveckým, ale pokazil přihrávku.

54:59
    Ofsajd Olomouce.

54:28
    Petr Vrána objel branku, ale neměl dobrý balanc, aby zasunul kotouč za tyčku. Místo toho nahrával skrz brankoviště k druhé tyčce Růžičkovi, ale ten pálil jen do Lukáše.

53:46
    Po střetu dvou hráčů je posunuta branka Ondřeje Kacetla, takže se nám hra zase kouskuje.

53:17
    Ve středním pásmu se píská přihrávka rukou na straně domácího týmu, hra je přerušena.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 17. P. Vrána (M. Adámek), 42. A. Nestrašil (Zahradníček, O. Kovařčík), 48. M. Doudera (Martin Růžička), 59. A. Nestrašil (O. Kovařčík), 60. M. Kovařčík (R. Szturc) – 27. Nahodil (J. Káňa, J. Knotek)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – O. Šedivý, R. Szturc, Hrňa – Dravecký.
    Trenér: Václav Varaďa

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – Ondrušek, T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Švrček – J. Káňa, Kusko, Kucsera – Klimek, J. Knotek, Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Strapáč, Nahodil, Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek