Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 6:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.) | Litvínov – Pardubice 1:5 (kon.) | Liberec – Zlín 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
HC Olomouc
Úterý 28.12.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 36. kolo

Ostravar aréna shlédla poslední utkání Tipsport extraligy v tomto roce. Domácí fanoušci mohou odcházet s příjemným pocitem, jejich tým vyhrál a připsal si do své úžasné jízdy další zářez a do tabulky tři body. To i přesto, že to byla Olomouc, která začala lépe, otevřela skóre a i když Vítkovice do konce první sirény srovnaly, znovu to byli hosté, kteří strhli vedení ve druhé části na svou stranu. Olomoučtí však hráli nedisciplinovaně a to domácí dnes dokázali trestat. Dvě branky, kterými se během druhé části dostaly Vítkovice do vedení, padly v jejich přesilovce. Zkraje třetí třetiny olomoučtí srovnali, ale domácí znovu trestali hostující vyloučení, kdy svůj tým ve dvojnásobné přesilovce dostal do vedení Bukarts, dvě minuty před koncem pečetil výhru Vítkovic Lakatoš a nic na tom nezměnila ani hra hostů bez brankáře v závěru třetí třetiny.
    Z Ostravy je to pro rok 2021 už opravdu vše, já se na Vás budu těšit v úvodu roku 2022, ve kterém sehrají domácí svůj úvodní zápas s třineckými Oceláři.
    Přeji všem hokejovým příznivcům, aby si oslavy konce roku užili podle představ a do dalšího roku splněná přání a spousty (nejen hokejových) výher. (20:16:34)

59:55
    Vítkovice znovu vyhodily, kotouč jen těsně minul pravou tyč olomoucké branky, znovu je pískáno zakázané uvolnění.

59:47
    Další zakázané uvolnění z hole domácího útočníka.

59:40
    Domácí s pomocí mantinelu nedokázali dostat puk z pásma, Černý byl připraven u modré.

59:35
    Vítkovičtí posílají kotouč do rohu k prázdné olomoucké kleci, je to zakázané uvolnění.

59:21
    Olomoučtí trenéři si vybírají oddechový čas.

59:21
    Domácí vybojovali kotouč ve svém pásmu, ale nepodařilo se jim vyhodit, nakonec situaci uklidňuje Stezka.

59:02
    Hostující Lukáš zamířil na střídačku!!

58:36
    Marosz se rozhodl změnit směr hry, puk je zašlápnut u mantinelu po pravici Lukáše.

58:14
    Hosté mají puk pod kontrolou, rozehrávají od své branky.
    57:31 Dominik LAKATOŠ - 5:3

57:31
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Z protiútoku se k brance řítil Solovjov, nahrál ale DOMINIKOVI LAKATOŠOVI, který si vteřinu počkal a poslal puk do prázdné klece – 5:3. Asistence: Alexej Solovjov.

56:10
    Olomoučtí se dostali až k domácí brance, ale Stezka byl na místě.

55:40

55:27
    Lakatošova střela minula vzdálenější tyč.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. L. Krenželok (Roberts Bukarts, A. Solovjov), 26. Roberts Bukarts (Lakatoš, A. Solovjov), 35. A. Solovjov (Roberts Bukarts), 55. Roberts Bukarts (Lakatoš, Marosz), 58. Lakatoš (A. Solovjov) – 3. Michal Kunc (T. Černý, Nahodil), 21. Nahodil (David Krejčí, P. Kolouch), 45. Kusko (J. Káňa, Škůrek)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Plášil, P. Koch, L. Kovář, Gewiese – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – M. Kalus, Flick, Fridrich – Bernovský, Chlán, J. Krejsa.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Groch, T. Černý, Švrček (C), A. Rutar, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Strapáč, P. Kolouch, Bambula – Burian, Nahodil, Michal Kunc – Navrátil.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: O. Hejduk, T. Veselý – L. Lučan, M. Kis

Diváci: 1 000