Mountfield HK – Pardubice 1:4 (kon.) | Vítkovice – Třinec 5:2 (kon.) | Motor ČB – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Litvínov – Plzeň 4:3 (po pr.) | Kladno – Zlín 1:3 (kon.) | Liberec – Olomouc 3:4 (po pr.)
Sparta – Kometa Brno 3:2 (po pr.)
HC VERVA Litvínov
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Úterý 04.01.2022, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky (Litvínov). • Tipsport extraliga • 38. kolo

Děkuji za pozornost, přeji krásný zbytek večera a příště na počtenou. (20:14:11)

K samostatným nájezdům nakonec nedošlo, domácí stihli rozhodnout díky Kudrnově střele ještě před koncem prodloužení. Plzeň může trochu litovat, duel měla dobře rozehraný, na začátku druhé třetiny vedla o dva góly, přesto svůj náskok nedokázal udržet a z Litvínova si ve finále odváží pouze bod. Severočeský tým si za svou bojovnost konečné vítězství nejspíš zasloužil.

61:48 Andrej KUDRNA - 4:3

61:48
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, obrat je dokonán a bonusový bod bere domácí mančaft. ANDREJ KUDRNA nabruslil za útočnou modrou a svižnou ranou kolem obránce poslal puk k bližší tyči, kde Pavlát nechal odkrytý prostor.
    Asistence: Daniel Kolář.

61:37
    Domácí zavezli puk do svého pásma a střídají.

60:47
    Uvis Janis Balinskis na druhé straně ve velké šanci nechal vyniknout pouze brankáře hostů, který nebezpečný pokus protihráče vyrazil.

60:30
    Před Martinem Langem se otevřel prostor, hráč Plzně toho ihned využil, ale Godlu prostřelit nedokázal.

60:01

O dnešním vítězi tak musí rozhodnout až prodloužení, případně samostatné nájezdy. Ve třetí periodě jsme viděli nejméně branek, a sice pouze jednu, když se hned v úvodu prosadil tentokrát domácí celek, který podruhé v utkání vyrovnal. Dalších gólů se fanoušci už nedočkali a tak je po základní hrací době skóre nerozhodné.

60:00

59:57
    Mertl se málem ocitl sám před brankářem, ale na prudkou přihrávku nedosáhl. Domácím muselo pořádně zatrnout.

59:20
    Plzeň dlouho míchala s pukem v útočném pásmu, nakonec jej ale získal soupeř.

58:26
    Další zakázané uvolnění Litvínova.

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a domácím byl odpískán icing.

57:33
    Martinš Dzierkals střílel z ostrého úhlu na levé straně, ale Godla utěsnil prostor u své pravé tyče.

56:36
    Domácí si v útoku špatně přihráli, ale soupeř místo brejku poslal puk pouze do útoku a odjel střídat.

55:41
    Uvis Janis Balinskis nahazoval od modré a jeden z jeho spoluhráčů tečoval těsně před brankářem puk těsně vedle vzdálenější tyče. Teď hostům myslím hodně zatrnulo.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 13. Irving (V. Hübl), 30. M. Chalupa, 44. Sukeľ (D. Kolář, M. Chalupa), 62. Kudrna (D. Kolář) – 5. F. Suchý (J. Dufek, Mertl), 25. M. Lang (Mertl, Kvasnička), 26. Kodýtek (Bulíř, J. Kindl)

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – D. Kolář, Irving, Balinskis, Strejček, Demel, Stříteský, Hrbas – P. Straka (A), Estephan, M. Havelka – Kudrna, V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – M. Chalupa, Sukeľ, Jarůšek – Zygmunt, Fronk, P. Svoboda.
    Trenér: V. Růžička.

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Miroslav Svoboda) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, V. Lang, J. Kindl (C), Kvasnička – Dzierkals, Mertl, M. Lang – F. Suchý, Bulíř, J. Dufek – Blomstrand, Kodýtek (A), Schleiss – M. Marcel, G. Thorell, P. Musil.
    Trenér: V. Baďouček.

Rozhodčí: Úlehla, Pražák – Ondráček, Šimánek