K. Vary – Zlín 5:1 (kon.) | Litvínov – Sparta 0:5 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 6:4 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Třinec – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 13.02.2022, 18:05 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 44. kolo

Přijměte pozvání k dalšímu textovému online přenosu. Následující utkání na ledě třinecké Werk areny bude utkání 39. kola HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec, které je na programu v neděli 20. února 2022 v 15 hodin. Do té doby se mějte pěkně! (20:28:22)

Nejlepší hráči utkání: Petr Vrána – Patrik Poulíček

Oceláři tři body na své konto doslova ubránili. Poslední zhruba tři minuty byly pro domácí tým velice těžké. Utkání nakonec rozhodla jediná branka ve třetí třetiny – přesilovku využil Martin Růžička, hostům se totéž v situaci, kdy navíc byl na hráčské lavici Frodl, nepodařilo. Utkání končí, tři body zůstávají pod Javorovým.

59:44
    Paulovič při pokusu o střelu zlomil hůl a Poulíček následně zahnal Mikuše.

59:22
    Po Kousalově střele z pravé strany se opět dostal k puku Dravecký a opět vyhazuje.

59:07
    Říčka v mezikruží zablokován a vhazovat se bude po pravé ruce třineckého brankáře.

58:52
    Ciencialovu střelu z pravé strany Kacetl vyrazil. Následně se Dravecký dostal k puku a vyhodil jej přes všechny čáry.

Utkání sleduje maximální možný počet diváků – 1000.

58:35
    Situace bude pro Třinec ještě složitější. Petr Vrána (TRI) je vyloučen za hákování a hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

58:27
    Mikuš zatáhl hru do útočné třetiny a na druhé straně došlo k souboji, po kterém Hrehorčák dostal puk do neutrální zóny.

57:45
    To se ale rychle dostalo do útočné třetiny a hraje bez brankáře. Frodl je na lavičce.

57:41
    Nestrašil s Růžičkou se teď snažili zdržet Dynamo v jejich pásmu.

57:08
    Frodl si přijel k hráčské lavici Pardubic pro pokyny a vypadá to, že při příležitosti půjde z branky.

57:08
    Oddechový čas pro hosty.

57:08
    Po krátké mezihře Ocelářů se opět dopředu tlačí Pardubice. Říčkovu svižnou střelu mezi nohama bránícího hráče lapil Kacetl do lapačky.

56:36
    Musilova střela od modré těsně minula levou tyč třinecké branky. Oceláři se pak bránili nevyzbrojení, protože Adámek přišel v souboji u mantinelu o rukavici a hůl. Hosté se nakonec dostali z pásma poté, co Musil na modré neudržel puk.

56:07
    Zdráhalovu bombu odrazil Kacetl a Kousal se k dorážce nedostal.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 18. P. Vrána (Marcinko, Martin Růžička), 25. M. Zbořil (Hrehorčák, P. Vrána), 49. Martin Růžička (M. Doudera, Svačina) – 12. Říčka (Poulíček, Cienciala), 21. Cienciala (Poulíček)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Adámek, M. Doudera, Jaroměřský, M. Zbořil, Teper, D. Krenželok, Zahradníček – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Hrehorčák – O. Kovařčík, A. Nestrašil, Kofroň – Svačina, Marcinko, Bakoš – Dravecký (A), M. Kovařčík, Chmielewski.
    Trenér: Václav Varaďa

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, Sergijenko, Košťálek, O. Vála, Petgrave – Říčka, Poulíček (C), Cienciala – R. Kousal (A), A. Musil, Paulovič – Hecl, Švyrjov, Anděl – Herčík, O. Roman, Kaplan.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Jeřábek, O. Hejduk – Ganger, Rampír