Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 4:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 06.02.2022, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

Vítkovice si dnes připisují do tabulky cenné tři body a potvrzují, že se jim v letošní sezóně s pardubickými docela daří. V první třetině otevřel skóre Hruška, když dorážkou překonal Kloučka, ve druhé části pak vítkovičtí trestali fauly hostujících hráčů a dostali se tak do tříbrankového vedení. Ve třetí třetině museli hosté otevřít hru a tlačit se ke Stezkovi stůj co stůj a to se vyplatilo, když do té doby čisté konto domácího gólmana překazil Zdráhal. Vítkovičtí trenéři si vybrali oddechový čas ve snaze nabrat síly a narušit tempo soupeře. Pardubice ale přesto ožily a cítily větší šanci, vítkovičtí se ale semkli a bránili svou klec velmi svědomitě. Necelé tři minuty před třetí sirénou zkusilo Dynamo hru bez brankáře, ale domácí jim žádnou branku nedopřáli. Naopak to byl Hruška, zakončil dnešní gólový příděl střelou do prázdné branky a potvrdil tak výhru Vítkovic.
    Z Ostravy je to pro dnešek už úplně vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:41:48)

59:57
    Domácí u puku, tenhle zápas už neztratí.

59:47
    Klouček je zpět ve své brance.
    59:47 Jan HRUŠKA - 4:1

59:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice se natlačily do středního pásma, po chybce hostů se těsně za modrou dostal k puku JAN HRUŠKA a do opuštěné klece pečetí domácí výhru – 4:1. Bez asistence.

59:35
    Stezka neví, kam dříve skočit, ale zatím se mu to daří.

59:18
    Kotouč vytěsněn do středního pásma.

58:56
    Bondra s Kalusem se snaží narušit hostující rozehrávku od stále prázdné klece Dynama.

58:29
    Obloučkem nahozený puk si bere pod kontrolu Košťálek.

58:23
    Vhazování po pravici domácího gólmana.

58:10
    Vítkovičtí bojují o každý kousek ledu, Stezka je v nejvyšší pohotovosti.

57:47
    Pardubice musejí vycouvat do svého obranného pásma.

57:25
    Bernovský vystartoval za pukem, ale nepodařilo se mu jej dostat z obranného pásma.

57:19
    Klouček je na střídačce!!!!

57:19
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

56:47
    Vítkovičtí střeží střední pásmo, snaží se nepustit soupeře na dostřel své branky.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 13. J. Hruška (A. Solovjov, L. Krenželok), 27. Marosz (R. Bondra, A. Solovjov), 32. A. Solovjov (Marosz), 60. J. Hruška – 51. J. Zdráhal (J. Mikuš, Švyrjov)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Plášil, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – Bitten, Flick, M. Kalus – Bernovský, Marosz, R. Bondra – Lednický, Chlán, Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, Petgrave – Hecl, Poulíček (C), Cienciala – R. Kousal (A), A. Musil, Paulovič – Koffer, Anděl, O. Rohlík – Švyrjov, O. Roman, Herčík.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Šír, Hejduk – Špůr, Rampír

Diváci: 1 000