Třinec – Fribourg cz 3:4 (kon.) | IFK Helsinky – Zürich 0:2 (kon.) | Frölunda – Mladá Boleslav cz 4:3 (kon.)
Mnichov – SønderjyskE 6:2 (kon.) | Mannheim – Cardiff 7:2 (kon.) | HC Slovan – Leksands IF 2:4 (kon.)
Lausanne – Rauma 0:3 (kon.) | Zug – Rögle BK 1:2 (po pr.)
Frölunda HC
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 02.09.2021, 18:05 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg (SWE) • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Je za námi utkání CHL, které dopadlo nakonec lépe pro domácího favorita ze Švédska. Boleslav držela tempo celý zápas, 32 vteřin před koncem se ale prosadil Michael Špaček a bylo hotovo. Zápas také ovlivnil nejasný metr rozhodčích, v závěru je za to slovně napadl kapitán Mladé Boleslavi Martin Ševc. Bruslaři bojovali velmi dobře, více štěstí ale měla dnes Frölunda. (20:38:45)

Pozápasové statistiky
    Střely na branku: 48 – 23, Přesilové hry: 8 – 2, Trestné minuty: 6 – 55, Vyhraná vhazování: 36 – 25.

59:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ševc – 5 min., napadání rozhodčích + osobní trest do konce utkání, napadání rozhodčích). Trest odpyká Pýcha.
    59:28 ŠPAČEK - 4:3

59:28
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MICHAEL ŠPAČEK, od jehož hole se puk protečoval za záda Růžičky. Asistence: Jacob Nilsson a Mattias Norlinder.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:51
    Začátek přesilovky není ze strany Indians vůbec dobrý, Boleslav se dostala i do útočného pásma.

58:00
    Růžička teď předvedl zákrok zápasu! Lundqvist jel společně s Fribergem ve dvou na českého brankáře, Fribergovu vysokou ránu chytil do lapačky právě golman z Mladé Boleslavi!

58:00
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Bernad – 2 min., podrážení).

57:20
    Opět v akci pravý beton Růžičky, tentokrát jej vysunul proti technické střele Rosseli-Olsena!

57:05
    Zatím to vypadá, že ano, ale Indians jsou opravdu rychlí a nebezpeční.

56:46
    Tlak Frölundy narůstá, vydrží Středočechům ještě síly?

56:07
    Sundströmův pokus kryje připravený Růžička.

55:30
    Domácí hokejisté se snaží ještě o gól, hosté je zvládají zatím bránit.

54:30
    Boleslav stále drží vyrovnaný stav, zápas může jít i do prodloužení, které se hraje klasicky pět minut 3 na 3.

53:30
    Závora jel společně se Ševcem na branku Indians, ale mladý útočník nedokázal přihrát kapitánovi Boleslavi.

52:30
    Mladá Boleslav se snaží o odpověď, hosté zaměstnávají Tomkinse častými pokusy.

51:15
    Friberg udržel kotouč v útočném pásmu, boleslavští mají plné ruce práce s bráněním domácích.

Tadeáš Podolka

Branky a nahrávky: 18. Nilsson (Lasch, Špaček), 25. Muršak (Carlsson, Elliott), 43. Špaček (Muršak), 60. Špaček (Nilsson, Norlinder) – 11. Najman (Claireaux, Ševc), 29. Kousal (Najman, Šidlík), 49. Kotala (Dufek)

Frölunda HC: Tomkins (Rubin) – Edvinsson, Folin, Norlinder, Elliott, Ekbom, Johansson, Grönlund – Henriksson, J. Lundqvist, Friberg – Nilsson, Špaček, Muršak – Rosseli-Olsen, Carlsson, Lasch – Nässén, Niederbach, Lasu – Sundström.
    BK Mladá Boleslav: Růžička (Schwarz) – Moravec, Ševc (C), Pýcha, Pláněk (A), Bernad, Šidlík, Fillman – Flynn, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský (A) – Lunter, Zbořil, Závora.

Rozhodčí: Bjälkander, Sjökvist – Malmqvist, Lundgren