Kadaň – Kolín 1:2 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 5:4 (1:0 po s.n.)
Vrchlabí – Prostějov 2:6 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:5 (kon.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 2:1 (po pr.) | Jihlava – Benátky n/J 4:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
HC Frýdek-Místek
Sobota 23.10.2021, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 14. kolo

Je za námi dnešní zápas. O vyrovnaném utkání rozhodla poslední třetina. Vsetín během ní rychle inkasoval tři branky, které rozhodly. V prvních dvou částech ale byly celky, dalo by se říci, srovnatelné. Domácí byli dokonce lepší. První branku zápasu vstřelil kapitán Valachů Vít Jonák. Následně za hosty ve druhé třetině srovnal Jakub Šlahař. Ve třetí části se za hosty prosadil v 50. minutě kapitán Vít Christov, poté padly branky v rozpětí minuty skóroval Jakub Šlahař a Filip Komorski. Při hře bez gólmana, kterou domácí zkusili se prosadil Rostislav Martynek. Vyrovnaný zápas má nakonec jasný výsledek 5:1 pro hostující Frýdek-Místek. (19:35:08)

59:26 Rostislav MARTYNEK - 1:5

59:26
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Je dokonáno. Vsetín to ještě zkoušel bez gólmana. Nešlo totiž už o nic a často je risk ziskem. Ale není tomu tak v dnešním zápase. ROSTISLAV MARTYNEK přidává pátou branku Frýdku-Místku. Asistence: Jakub Teper.

58:56
    Vsetín se ještě snaží se skóre něco udělat, vypadá to ale beznadějně.
    56:05 Filip KOMORSKI - 1:4

56:05
    Se Vsetínem to začíná vypadat bledě. Domácí se sesypaly jako domeček z karet. Autorem branky Frýdeckých je FILIP KOMORSKI, který navyšuje na 4:1 pro svůj celek. Asistence: Vít Christov a David Klimša.
    55:52 Jakub ŠLAHAŘ - 1:4

55:52
    To je obrovská škoda pro domácí. V době, kdy Vsetín potřeboval vyrovnat naopak inkasuje třetí branku. Do úniku se se dostal JAKUB ŠLAHAŘ, který napoprvé Gábu nepřekonal, následně ale vznikla motanice, ze které se frýdeckému útočníkovi podařilo skórovat. Asistence: Alana Lyszczarczyk.

55:18
    Šlahař nyní unikal sám na Gábu, nedal.

54:45
    Vsetín se opět usadil v pásmu hostů, střelou se ale ještě nepředstavil.

52:22
    Vsetín se drží v pásmu, ale jeho tah na branku chybí.
    49:38 Vít CHRISTOV - 1:2

49:38
    V jednoduchosti je krása. Tak by se asi ve dvou slovech dal zhodnotit fakt, že jde Frýdek do vedení. Zatímco domácí si vypracovávají mnoho šancí, hrozí před Šimbochem a kombinují, tak hosté prostě vystřelil a rána se ujala. Do vedení poslal rysi kapitán VÍT CHRISTOV, který překonal Gábu střelou z kruhu. Asistence: David Bartoš a Jakub Teper.

48:36
    Před Smetanou zela prázdná klec, vsetínský obránce ji netrefil.

Dnešní utkání sleduje 2520 diváků.

48:07
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Roman Vlach – 2 min., vražení na mantinel).

47:03
    Hryciow se dostal do třetiny v rychlosti po levém mantinelu, zakončit do téměř odkryté klece se mu nepodařilo.

46:57
    Frýdek se nyní dostal ke slovu, rysi zahrozili před Gábou.

Alena Ryšavá

Branky a nahrávky: 18. Jonák (M. Indrák, Rob) – 28. Šlahař (Zbořil, Klimša), 50. Christov (David Bartoš, Teper), 56. Šlahař (Lyszczarczyk), 57. Komorski (Christov, Klimša), 60. Martynek

VHK ROBE Vsetín: Gába (J. Málek) – Buchta, Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Štach, Š. Jenáček, Smetana – Jonák, Rob, D. Březina – R. Vlach, A. Zeman, R. Půček – Kucharczyk, Klímek, Hořanský – Berger, Gago, M. Indrák.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Foltán) – Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, Z. Malík, J. Adámek – Lyszczarczyk, David Bartoš, Šlahař – Christov, Komorski, Klimša – Tadeáš Král, Peterek, Matiaško – Martynek, Čmiel, Ján Blaško.

Rozhodčí: Ondráček, Marek – Polák, Vašíček