Slavia – Havířov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 6:4 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Kolín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Sokolov – Prostějov 5:4 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (4:0, 0:2, 0:0)
AZ Havířov
Sobota 08.01.2022, 15:00Chance liga • 35. kolo

Je za námi utkání, které nakonec bylo dramatické až do úplného konce. Zprvu to tak ale vůbec nevypadalo, jelikož první třetina byla zcela v režii domácího celku, který si za úvodních dvacet minut vypracoval čtyřgólový náskok. Havířov se však i za takhle nepříznivého stavu nevzdal a během krátké doby ve druhé třetině dokázal dvěma góly snížit. Další trefy už se fanoušci v Edenu nedočkali, slávisté si tak už výhru a zisk tří bodů pohlídali. (17:21:07)

59:28
    Doktor už pálil do odkryté klece, jenže Málek po haškovsku puk dokázal betonem vytěsnit nad!

58:55
    Lukáš míří na střídačku!

58:42
    Slavia ale dobře napadá, a tak se hosté nemohou dostat do útočného pásma.

58:15
    Puk je za havířovskou brankou, hosté chystají jeden z posledních útoků.

57:28
    Žolobov chytře tečoval puk letící od mantinelu, Málek musel být pozorný.

56:52
    Slávisté drží puk u mantinelu v útočném pásmu a šetří každou možnou sekundu.

55:44

55:42
    Po střele, která na branku neprošla, chtěl ještě dorážet Křemen. Ten měl před sebou prakticky už jen odkrytou klec a Málek by už zasáhnout nestihl, jenže svého brankáře zastoupil Poletín, který puk dokázal srazit mimo tři tyčky!

55:09
    Několikrát byl Maruna volný mezi kruhy, jenže ani jednou se mu nepodařilo dobře zakončit.

54:10
    Ke dvěma střelám z první se dostal Dostálek, jenže skvělý Málek podržel domácí! Nejdříve puk vykopl, když se přesouval, následně puk schoval do výstroje!

53:58
    Po střele Doktora ještě dorážel Hudeček, jenže puk příliš přizvedl.

53:44
    Radek Havel (SLA) musí na trestnou lavici za podražení, hosté tak mají osmnáct sekund dvojnásobné přesilovky!

52:57

52:38
    V přečíslení dostal puk Krejčí, který ale z dobré pozice vůbec netrefil branku.

52:02
    Hovorkovi vůbec nesedla střela z voleje, po které se hosté dostali do přečíslení. To vyřešil pouze za cenu faulu Petr Kafka (SLA), který si odsedí dvě minuty za sekání.

50:57
    Konstantin Tjurin (HAV) při napadání podrazil Krejčího, musí tak na dvě minuty na trestnou lavici.

49:53
    Tjurin se dokázal zbavit protihráče, následnou střelu ale nasměroval pouze do lapačky Málka.

David Mencl

Branky a nahrávky: 1. Veber (Kružík), 1. Mikuláš Hovorka (T. Duda, P. Machač), 10. P. Machač (Jaroslav Brož), 12. Kružík (T. Knotek, P. Kafka) – 23. Křemen (Tjurin, Lytvynov), 24. Dostálek (Hudeček, J. Doktor)

HC Slavia Praha: R. Málek (M. Michajlov) – Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Vlček, R. Havel – P. Kafka, T. Knotek, Kružík – Šteiner, P. Machač, Jaroslav Brož – J. Doležal, Poletín, Kern – D. Petrov.
    Trenér: Veber

AZ Havířov: Lukáš (Sejpal) – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – M. Hrubec, Damašek, Krupa.
    Trenér: Potěšil

Rozhodčí: Wagner, Bejček – Coubal, Kokrment